Teisipäev, detsember 8, 2015
 

Laadatulust osteti lasteaialastele õuemajake

Ingrid Prikk
Hiiu valla lasteaed Kärdlas tähistas kadripäeva heategevusliku laadaga. Kogu maja hõlmanud melus teeniti raha, mille abil lasteaialastele lisarõõmu tuua.
Laadal teenitud 510 euro toel kerkib kevadel Kalda tänava lasteaiamaja väiksemate põnnide hoovile uhiuus puidust mängumaja.
Lasteaia direktor Tiina Hinno rääkis, et enam kui pool tuhat eurot maksev majake on juba välja ostetud, kohal ja hoiustatud, et see kevadel kokku panna ja kaitseks ilmastikumõjude eest töödelda. Seejärel saavad lapsed selle sees ja ümber lustida. Majakeses leiavad koha ka igapäevased mängutarvikud.
Kadrilaadal andsid oma panuse selleks kõik maja töötajad, lasteaialaste vanemad-vanavanemad ning kõik teised sel päeval lasteaias aset leidnud sündmustest osasaanud.
Kadrilaada sündmused olid jaotatud maja peale laiali. Hinno rääkis, et kadrilaata on peetud seitse aastat, kuid esmakordselt oli kavas tsirkusetuba, mis laste ja nende vanemate poolt hästi vastu võeti. Väga nõutud olid näomaalingud. Vaid 50 sendi eest sai laps näole lustaka maalingu, mille meistriteks olid neli õpetajat ja lasteaia vabatahtlik Prantsusmaalt Chloé Kalonek. Mängude toas said lapsed proovida keskkonnaametist laenutatud interaktiivset Lotte loodusemängu. Andres Laanejõe juhendas autoraja töötuba. Õige rikkalik oli tänavu loteriilaud, kuhu palju esemeid annetas Säästumarket. Tsirkusetuba varustas Ester Tamm Kärdla kauplusest Sõbralt Sõbrale.
Direktori sõnul täidab laat kahte eesmärki: üks on heategevuslik pool, teisalt täidab sündmus lahtiste uste päeva rolli: “Sel päeval saavad nii lapsed kui vanemad uudistada maja teisi rühmaruume, kuhu nad tavapäraselt ei satuks – see aitab tekitada oma maja tunnet.”
Ettevõtmist vedas õppealajuhataja Ingrid Prikk. Kuigi lasteaia õppenõukogu on mitmel korral laadast loobumismõtteid mõlgutanud, on lapsevanemate õhutusel tava ikkagi jätkatud. Mullu korraldas kadrilaata ka Kõrgessaare lasteaed Vigri, mis nüüd Hiiu valla lasteaia koosseisus.
Tiina Hinno ütles, et Kõrgessaares on sarnane laadapäev kavas aprillis, jüripäeva ajal. Mulluse kadrilaada tulust ostis Vigri lasteaed kaasaskantava muusikakeskuse ning Kärdla lasteaed Kalda tänava väikelaste mänguaeda kaks vedrukiike.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411