Teisipäev, detsember 8, 2015
 

Koppel võitis sügistormis lainesõidu Eesti meistritiitli

28. novembril toimusid Hiiumaal Ristnas purjelaua lainesõidu Eesti meistrivõistlused.
Tuult oli 18–25 m/s ning lainekõrgus kuni 5 meetrit. Äärmiselt ekstreemsete tingimuste tõttu osales tiitlivõistlustel vaid Baltikumi paremik – neli eestlast ja Läti lainesõidu esinumber.
Lainesõitu sõidetakse väljalangemistabeli alusel paarides. Esimeses sõidus olid vastamisi Kristjan Kiisk ja Annika Valkna. Valkna jaoks olid tingimused liiga karmid ning Kiisk pääses vastasseisust võrdlemisi kergelt. Siiski väärib märkimist Valkna vaprus väga karmidele tingimustele vastu minna ning sooritada ka punktivääriline hüpe.
Esimeses poolfinaalis olid vastamisi Ain Härmson ja meie lõunanaaber Krishjanis Tutans. Korralik rebimine käis terve heat’i jooksul ning kuigi lainete koguskoorid olid meestel üsna võrdsed, siis lätlase ülikõrged stalled forward ja pushloop andsid Aini forward’i ning backloop’i ees üsna selge võidu. Krishjanise selle sõidu koguskoor oli üks võistluspäeva kõrgemaid.
Teises poolfinaalis olid vastamisi eelmise aasta Eesti meister Robert Koppel ja Kristjan Kiisk. See sõit oli ülimalt keeruline mõlemale ning tundus, et karmid tingimused on meestest korralikult üle. Kristjan sai kirja kaks tagasihoidlikku lainesõitu, kuid mitte ühtegi hüpet. Samas ei sujunud ka Roberti sõit. Siiski andsid kehvasti maandutud backloop ja kaks kesist lainesõitu Robile finaalipääsuks napi eelise.
Kaotajate finaalis ehk 3.–4. koha sõidus läksid vastamisi Kiisk ja Härmson. Kuigi Kiiska vaevasid probleemid kätega, suutis ta hambad ristis kokku panna korraliku skoori. Härmsonil läksid arvesse forward loop, backloop, üks suurepärane ning üks kesine laineskoor. See kindlustas Härmsonile esimese vooru kolmanda koha.
Single elimination finaalis olid vees Koppel ja Tutans. Võrreldes poolfinaaliga oli Koppel justkui ümbersündinud. Ta sooritas ideaalilähedased push- ja backloop’i ning kinnitas need heade laineskooridega. Tutans sooritas korralikud stalled forward’i ja backloop’i ning ühe suurepärase laineskoori. Teine laineskoor oli tal aga kesine ning see andis esimese vooru kindla võidu Koppelile.
Lohutusring ehk double elimination algas taas Valkna ja Kiisa vastasseisuga. Valkna sai jällegi väikese hüppe kirja. Kiisk aga maandus korralikult backloop’i ning kindlustas edasipääsu kahe tagasihoidliku laineskooriga.
Härmsoni ja Tutansi kordusvastasseisus juhtus aga nii mõndagi. Härmsoni käteprobleemid jätkusid ning tervet sõitu ta paraku sõita ei suutnud, tulemuseks forward loop, hüpe ning kesine laineskoor.  Härmsoni tulemus ei olnud tipptasemel ka selles sõidus, kuid võiduks sellest piisas.
Järgmises voorus olid vastamisi Tutans ja Härmson. Tutans sooritas tabletop forward’i 3 sekundit enne sõidu algust, mida ta paraku arvas aega mahtuvat. Suurepärane backloop, üks hea ja üks suurepärane laineskoor aga ei olnud piisavad, et võita Härmsoni, kellel läksid arvesse suurepärane forward loop, keskpärane backloop ning kaks väga head lainesõitu.
Seega olid double elimination finaalis vastamisi Härmson ja Koppel. Tundus, et Koppel oli juba eelmisest kahest järjestikusest sõidust ja ühest korralikust “pesumasinast” väsinud ning seetõttu ei suutnud ta Koppelile suurt vastupanu osutada. Robert Koppel kontrollis sõitu algusest peale, sooritas hea backloop’i, suurepärase forward loop’i ning tagas kahe väga hea laineskooriga 2015 lainesõidu meistritiitli.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411