Teisipäev, november 10, 2015
 

Volikogu istungil kohal skaibi teel

Emmaste vallavolikogu oktoobrikuu istungil osales üks volinik skaibi kaudu. Ükski teine saare omavalitsus pole sellist võimalust veel kasutanud.
Volikogu aseesimees Hergo Tasuja selgitas, et võimalus internetitelefoni teel istungil osalemiseks pandi kirja uude, 21. septembrist kehtima hakanud valla põhimäärusesse.
“Oluline on, et internetiühendus oleks piisavalt tugev ja siis kõik toimib – tema kuulis meid ja meie teda,” ütles Tasuja.
Väikesed takistused kõrvaldatud, sai volikogu liige Gustav Kotkas, kes tegelikult asus Tallinnas, istungil osaleda.
Kotkas ise märkis, et skaibi kaudu osalemise miinuseks on loomulikult see, et saadikut ennast füüsiliselt ruumis pole.
“Peale selle, et paar korda pidin paluma arvutist kaugemal oleval inimesel mõnda oma lauset korrata, ei olnud ühtegi probleemi,” rääkis Kotkas ja lisas, et muidu oli see väga positiivne kogemus.
“21. sajandil võiksid sellised asjad juba ammu tavapraktika olla,” ütles ta ja selgitas, et kahe korrani aastas piirati n-ö kaugühendus selleks, et motiveerida isegi sakibivõimaluse korral volikogu liikmeid istungi ajaks kohale tulema.
Hiiu vallavolikogu esinaine Margit Kagadze ütles, et nende volikogu pole skaipi kasutanud ja see pole ka jutuks olnud. “Arvan, et on mõistlik kasutada tänapäevaseid võimalusi,” ütles Kagadze. “Hea algatus Emmaste valla poolt – vaataks kuidas neil läheb ja tõstataks selle küsimuse ka Hiiu vallavolikogus.”
Käina vallavolikogu esimees Üllar Padari ütles, et see on väga kaasaegne ja tervitatav võimalus kuigi nemad pole volikogus skaipi rakendanud, kuna selleks pole seni vajadust olnud. Küll on Käinas peetud vallavalitsuse istungeid, kus valitsuse liikmed esitavad oma seisukoha kirjalikult taasesitatavas vormis, näiteks meili teel.
Pühalepa vallavolikogu esimees Toomas Remmelkoor ütles, et nemad ei ole seda võimalust arutanud, sest vastavat ettepanekut ei ole siiani tulnud.
Remmelkoor hindas, et tema isiklikult sellist võimalust ei vaja ja leidis, et skaibiühendus ei ole ka hea mõte. “Volikogu istungil osalemine olgu kõigile ühesugune ja pealegi kvooruminõue puudub,” ütles Remmelkoor. Probleemina märkis ta, et kui päevakorras on isikuvalimised, siis kuidas tagada salajase valimise võimalus isiku jaoks, kes ise füüsiliselt istungil ei osale.
Varem on volinikele skaibi teel istungil osalemise võimaluse loonud naabersaare Vormsi vallavolikogu, mis seadustas selle 2013. aastal.
Selleks seati eeltingimus, et volikogu liige on kohustatud teatama sellest soovist vähemalt üks tund ette, Emmastes on etteteatamise aeg pikem, ööpäev.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411