Reede, november 27, 2015
 

Valge Lindi auhinna pälvis psühhoterapeut Kait Sinisalu

Harda Roosna | Hiiu Leht
Eesti Naisteühenduste Ümarlaud (ENÜ) tunnustas 12. Valge Lindi auhinnaga Eesti Naiste Varjupaikade liidu psühho-terapeuti Kait Sinisalu.
Sinisalu on seitse aastat töötanud nõustajana naiste tugikeskuste ja naiste tugitelefoni 1492 juures.
Eesti Ekspressi loos “Katkiste naiste kiirabi” räägib
Sinisalu, et on pidanud käima oma kolme kliendi matustel. Kaks vägivalda kogenud naist sooritasid enesetapu, kolmanda laskis maha vägivaldne abikaasa.
“Me ei saa kunagi teada, kui paljudele naistele on Kait oma tööga olnud sõna otseses mõttes elupäästjaks. Kuid kindlasti on ta aidanud muuta elamisväärsemaks sadade vägivalda kogenud naiste elu, aidates neil leida endas jõudu vägivallaringist välja pääsemiseks,” ütles ENÜ eesistuja Harda Roosna auhinda ja tänukirja üle andes.
Lisaks igapäevatööle vägivalda kogenud naiste nõustamisel mitmetes tugikeskustes üle Eesti ja tugitelefonil on ta nende aastate jooksul jõudnud lähisuhtevägivalla teemadel koolitada ka väga paljusid kolleege ja koostöövõrgustike liikmeid – politseinikke, prokuröre, sotsiaaltöötajaid, lastekaitsetöötajaid ja teiste erialade spetsialiste, samuti arvukalt õpilasi ja üliõpilasi.
Valge Lindi auhind antakse organisatsioonile või isikule, kes on Eestis aasta jooksul kõige rohkem ära teinud naiste-
vastase vägivalla tõkestamiseks või probleemist teavitamiseks.
Auhinna andsid ENÜ eesistuja Harda Roosna ja peasekretär Eha Reitelmann üle rahvusvahelisel Valge Lindi päeval, 25. novembril riigikogu konverentsisaalis toimunud konverentsil “Abi naistevastase vägivalla ohvritele. KUIDAS EDASI?”
Konverentsi korraldas Eesti naiste varjupaikade liit koostöös riigikogu põhiseaduskomisjoni, riigikogu lähisuhtevägivalla ennetamise ja ohvrite toetusrühma ja Eesti naisteühenduste ümarlauaga. Konverentsi toetas Norra finantsmehhanismi  2009-2014 programm “Kodune ja sooline vägivald”.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411