Teisipäev, november 10, 2015
 

Timo Lige: Maailma päästmine pole isa esmane ülesanne

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Tänavune Hiiumaa aasta isa tähtsustab laste kasvatamist ning seab selle olulisemaks vabatahtlikust ja palgatööst.
Hiiumaa naiskodukaitsjad valisid tänavuseks Hiiumaa aasta isaks muusikaõpetaja Timo Lige (40), kelle peres kasvab kolm last.
Pidulikul sündmusel Käina kultuurikeskuses anti Timo Ligele üle tänukiri ja kingitus, Kalle Talvi tehtud pink. Auhinna üleandmisel olid Timoga kaasas abikaasa Monika (40) ning lapsed Mirjam (19), Hanna (15) ja Johannes (10).
“Lige on näidanud üles head eeskuju mitte ainult oma lastele vaid ka õpilastele Kärdla ühisgümnaasiumist. Ta on lugupeetud õpetaja, kes läbi oma pedagoogilise tegevuse on Hiiumaale toonud positiivset kajastust ja tähelepanu. Ta oskab leida viise, kuidas tekitada lastes huvi laulmise ja muusika vastu. Tal on võrratu oskus lapsi innustada,” luges naiskodukaitsja Karin Rünkorg ette Timo Lige aasta isa kandidaadiks esitamise iseloomustuse.
Tunnustuse kättesaamise järel ütles Lige, et ta kuulas hoolega, mille eest isasid esile tõsteti ja märkas, et enamus sellest oli seotud perevälise tegevuse või siis ametiga.
“Reaalsus on see, et välised asjad võivad sageli saada pereelu vaenlaseks ja ühiskondlikult väga aktiivne inimene ei pruugi olla väga hea ema või isa,” ütles värske tiitlisaaja.
Lige meenutas, et temalgi oli mingil hetkel valus, kui ta tajus, et “kodus põleb”, sest eelkooliealine laps tunneb tegelikult puudust isa kohalolekust: “Pidin paika panema, mis on minu jaoks oluline.”
Nii istusid nad abikaasa Monikaga maha ja mõtlesid läbi: mis on ja mis pole tähtis nende pere jaoks. “Minu esmane ülesanne pole maailma päästa, tähtsaim on armastada oma abikaasat ja lapsi nii nagu ma oskan ja suudan,” sõnastas Lige tollal paika saanud põhimõtte.
Aasta isa leiab, et laste kasvamine on aeg, kus nad kujunevad ja imevad endasse kõike, millega kokku puutuvad, ning just siis peavad nad saama võimalikult palju hoolimist ja armastust oma vanematelt.
Ka Ligede pereansambli loomine oli nii-öelda kaks ühes: saab tegeleda oma lemmikhobiga ja olla koos perega. “Me liigume-rändame küll koos, aga pole nii, et isa käib kusagil laulmas ja pere on lihtsalt kaasas – koos­tegemine liidab pere kokku,” selgitas Timo Lige.
Koos musitseerimine on Ligede pere jaoks vahva koosolemise aeg, aga üha raskem on kogu perekonda kokku saada, sest vanem tütar Mirjam on juba Tallinna õppima läinud. Siiski käib ta kodus nii tihti kui vähegi võimalik. Isa meelest ongi parim, kui kodust välja läinud laps soovib võimalikult tihti tagasi tulla, sest tunneb, et seda, mida ta kodus koges, ei leia ta mitte kusagilt mujalt.
Muude tegemiste kohta ütles aasta isa, et on püüdnud oma elus teha korrektuure nii, et ka muud tegemised õnnestuvad, ilma et pereelu kannataks.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411