Teisipäev, november 24, 2015
 

Paberpildid sünnivad kemikaalideta fotolaboris

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Kärdlas asuv OÜ Recado Meedia soetas paberpiltide tegemiseks Epsoni fotolabori.
“Teeme pilte nagu vanakooli fotolaboris, vahe on ainult veidi uuemas tehnoloogias, mis ei kasuta kemikaale ja on oluliselt loodussõbralikum,” selgitas OÜ Recado Meedia omanik Tenno Telvik. “See  tehnoloogia ei ole mingi raketiteadus, aga siiani seda Hiiumaal ei olnud.”
Ta rääkis, et kuivlabor võimaldab edasi anda laiemat ja kirkamat värvigammat. Erinevuseks on ka see, et kasutada saab erinevaid foto-
pabereid. Näiteks täismatt foto, mida ei ole võimalik  märglaboriga teha. Pilte saab teha ka 300gPearl paberile, millest on hea teha kutseid ja kaarte. Lisaks on võimalik enne suurema partii tegemist ka näidiseid trükkida.
“Meil on olnud kokkupuuteid õnnetute inimestega, kellel on arvuti kõvaketas “lennanud” või mobiiliga midagi juhtunud ja väga väärtuslikud kaadrid kaduma saanud,” rääkis Telvik. See andis tõuke seadme ostmiseks, sest paberfoto jääb ikka alles.
Pilte saab tellida suuruses 10×15 kuni 21×30, aga ka panoraamfotosid 21×100 cm.
Piltide kättesaamise kiirus sõltub tellitavate fotode kogusest, aga päevaga peaks tellimusega hakkama saama, kinnitas Telvik. Väiksemaid koguseid on võimalik teha ka ootetööna.
Paberfotosid valmistab Kärdlas ka OÜ Pildikoda. Seal saab tellida 10×15, 15×21 ja A4 fotosid ja ooteaeg on üks tund.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411