Teisipäev, november 24, 2015
 

Õige aeg panna alla talverehvid

Eesti Rehviliit paneb autojuhtidele südamele, et kuigi talverehvide kasutamine on kohustuslik 1. detsembrist, on teedel juba libedust. Eile hommikul, kui sadas maha esimene lumi, oli Hiiumaal näha ka esimesi kraavisõitnud autosid.
Eesti Rehviliidu tegevjuhi Kaur Kuurme sõnul tuleb liigeldes olla praegu tavapärasest tähelepanelikum. “Osadel autodel on rehvid juba vahetatud, ent teised sõidavad viimase hetkeni suverehvidega. Seega tuleb alati arvestada, et teie ees või taga liikleval autol võib kuluda pidurdamiseks märksa pikem maa. Sõiduohutuse tagamiseks on libedaga oluline hoida suuremat pikivahet ning sooritada manöövreid aeglasematel kiirustel,” rääkis Kuurme.
Talverehvide puhul on oluline veenduda, et rehvid on heas korras. “Sõltumata rehvi väljanägemisest ei tohiks ühte rehvi kasutada kauem kui viie aasta vältel, sest näiteks naastrehvi kummisegu muutub ajas jäigemaks ning seeläbi kaob ära rehvi pidamine,” selgitas Kuurme.
Mustri sügavus peab talverehvidel olema minimaalselt 3 mm, ent Kuurme sõnul on mõistlik  mõelda uute rehvide soetamisele juba enne kui rehv on sedavõrd kulunud.
Sama ohtlik kui tühjaks vajunud rehv, on Kuurme sõnul ka ülerõhuga rehv, mistõttu tasub aeg-ajalt kontrollida ka rehvirõhku.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411