Teisipäev, november 10, 2015
 

Noorte valmistatud video kutsub valla arengutes kaasa rääkima

WWW.YOUTUBE.COM
Hiiu noored tegid video, milles kutsuvad Hiiu valla arengukava koostamise protsessis kaasa rääkima.
“Kas sina oled mõelnud, mis saab meist aastate pärast? Milline on Hiiu vald aastal 2023?” küsib Kärdla ühisgümnaasiumi 10.a klassi õpilane Gregory-Martin Linder Kärdla noorte valmistatud filmiklipis.
“Kindlasti oled mõelnud, mida teha teisiti, kuid sa ei oska sellega mitte midagi ette võtta,” vastab küsimusele Ingrid Tärk, kes õpib Tallinna 32. keskkoolis.
Mõlemad kutsuvad videos noori Hiiu valla arengukava uuendamisprotsessis kaasa rääkima ja tuletavad meelde, et ettepanekuid arengukava muutmiseks saab teha veel kuni reede, 13. novembrini.
Idee üleskutseks sündis eelmisel nädalal Rannapaargus toimunud osaluskohvikus. Nagu alati, räägiti ka tänavuses osaluskohvikus aktuaalsetel ja noori puudutavatel teemadel. Kuidas saaksid 16–17aastased olla valmis 2017. aasta kohalike omavalitsuste valimisteks, kus neil on õigus osaleda. Kas ollakse rahul bussiliiklusega ja kui mitte, siis kuidas seda parandada.
Üks teemadest oli “Hiiu vald, mu õnn ja rõõm”, mida juhtis Hiiu vallavolikogu esinaine Margit Kagadze. “Kohvikulauas tuli jutuks valla arengukava ja see, kuidas ergutada noori oma  ettepanekuid tegema,” meenutas Linder.
Ühe mõttena pakuti välja noorte endi tehtud videoklipp, mis räägiks, kuidas muudatusettepanekuid teha ja miks need on olulised. Margit Kagadze vestles kohe samal päeval Linderi ja Tärkiga ning pakkus välja idee, millest video rääkida võiks. “Samal õhtul hakkasime mõtlema, kuidas videot teha ja juba järgmisel päeval tegimegi selle valmis,” rääkis Linder.
Video võeti üles Kärdla keskväljakul kasutades selleks tavalist peegelkaamerat. Teksti koostas Ingrid Tärk, kes monteeris ka video kokku.
“Täna me selle ka ära tegime! Noored ei pea ootama 2017. aasta valimisi, vaid oma sõna saab sekka öelda juba TÄNA!” teatavad video valmistajad Kärdla ühisgümnaasiumi kodulehel.
Näiteks on Linder ise panustanud valla arengukavva olles tegev ühes selle töörühmas, mille nimeks “Haridus ja noorsootöö, kultuur, sport ja vaba aeg”.
Video “Hiiu valla arengukava 2014–2023” tegid Ingrid Tärk, Gregory-Martin Linder ja Helen Rand. Seda saab vaadata Kärdla ühisgümnaasiumi kodulehel, aga ka tänavuse Osaluskohviku Facebooki lehel.
Hiiu valla arengukava uus redaktsioon on avalikustatud perioodil 31. oktoobrist 13. novembrini.
Rahvakoosolekud toimuvad 16.–21. novembrini. Lisainfo www.hiiuvald.ee

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411