Reede, november 13, 2015
 

Nööbist kinni

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM) tellis Hiiumaa liinile taas lisareise. Kui palju on sel sügisel Heltermaa–Rohuküla liinile reise juurde tellitud ja kui suur lisakulu see on? Kas lisareise on tulnud teha ka Virtsu–Kuivastu liinil?
Vastab MKM pressiesindaja Mihkel Loide: “Nädalateks 34–47 [17. august kuni 22. november – toim] on ministeerium tellinud Hiiumaa liinile 202 lisareisi kogumaksumusega
u 190 400 eurot. Lisaks on täiendava nõudluse tekkimisel teinud lisareise vedaja. Näiteks oli septembris selliseid reise14 ja oktoobris 20, kogumaksumusega u 32 100 eurot. Kuivastu–Virtsu liinil ei ole MKM liiniveo tihendamiseks lisareise tellinud, oleme küll tellinud ühe ringi lõhkeaine veoks. Küll on aga vedaja teinud jooksvalt eelneva kahe kuu jooksul 22 lisareisi. Samas on tehnilistest põhjustest tulenevalt jooksvalt Virtsu–Kuivastu liinil kahe viimase kuu jooksul jäänud ära mitmeid reise, mistõttu koondarvuna on toimunud Virtsu–Kuivastu liinil vähem reise, kui seda riigipoolne esialgne tellimus on ette näinud.”

 

Sildid:

Kommentaarid: 1

(kommenteerimine on suletud)

 
 • Volli͈

  Juhin tähelepanu ühele lõigule: Kuivastu–Virtsu liinil ei ole MKM liiniveo tihendamiseks lisareise tellinud, oleme küll tellinud ühe ringi lõhkeaine veoks.

  Excel ei ole paha asi, kui seda õigesti kasutada — mis mis ministeeriumi mis eelarve realt see lisareis kinni maksti? Kui (rõhutan, KUI!) selle reisi tellis ja maksis kinni MKM üldise parvlaevatranspordi “dotatsiooni” realt, siis on tegemist eelarveraha mittesihipärase kasutamisega. Aga kahjuks ega enam teisiti saa ka toimida — Urve Palo käki helpimiseks muudeti mitmeid seadusi ja “kommertsalustel” ülevedu ei ole Väinameres enam võimalik. Urve Palo käkk võib tõsta ka praamipiletite hinda kuni 20% 2016 aastal — selline punkt on uues riigieelarves sees.

  http://www.riigikogu.ee/download/31e437a8-cfae-4e74-b0ea-215f60fddebb

   
   
   
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411