Reede, november 6, 2015
 

Maanteeameti büroo avatud vaid 3 päeval

Maanteeameti Kärdla teenindusbüroo osutab registriteenuseid novembrist vaid kolmel tööpäeval nädalas, mujal Eestis on bürood avatud viis päeva. Ameti klienditeenindusjuht Anne Nurmik selgitas, et siinse büroo külastatavus on umbes 350 inimest kuus ja seega ei ole põhjendatud büroo lahtihoidmine viiel päeval nädalas.
Samas büroo ainus töökoht säilib täies mahus. “Me saame teenindaja kompetentsi kasutada efektiivsemalt teistes valdkondades, muudel päevadel tegeleb ta tööülesannetega, mis on seotud klientide päringutele vastamisega meili ja telefoni teel,” rääkis Nurmik.
Kärdla büroo töötaja Marina Zaharova Nurmiku ütlustele midagi lisada ei soovinud, viitas vaid, et uus olukord vajab esiti harjumist.
Klienditeenindus on nüüd avatud teisipäeviti, kolmapäeviti ja reedeti kell 9–17. Nurmik märkis, et päevade valik tehti lähtuvalt büroo külastatavusest, toimingute mahust ja sisemisest töökorraldusest. Toimingud, mida praegu ainult büroos teha saab, on teooria- ja sõidueksami sooritamine, välisriigi juhiloa vahetamine, sõiduki ümberehituse vormistamine, väikelaeva- ja jetijuhi, aga ka auto- ja taksojuhi kutsetunnistuse väljastamine jms.
Üksjagu teenuseid on kättesaadavad ka ameti e-teeninduses. Nurmiku sõnul kasutatakse e-teenindust kõige rohkem sõiduki ajutiseks registrist kustutamiseks, populaarsed on ka juhiloa vahetused ja juhendajatunnistuse taotlemine.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411