Teisipäev, november 17, 2015
 

Loovusesädeme otsinguil

erakogu
3. novembril kogunesid Hiiumaa parimad 7.–9. klassi loovkirjutajad Käina koolimajja, et selgitada, kes oskab antud teemal kõige paremini ennast väljendada, sõnumit edasi anda, olla loov.
Võistlusel osales 38 õpilast ja esindatud olid kõik Hiiumaa koolid. Teemad valiti kirjutamispäeva hommikul emakeeleõpetajate varem pakutud 18 pealkirja hulgast ja need olid: “Ma soovin, et…”, “Olen mõnikord mõelnud, miks…”, “Kiri emale”, “Juhtmetesse takerdunud maailm”, “Kullast kallim”, “Argipäev vajab muinasjutte”, “Ristteel”.
Õpilased valisid kõiki teemasid. Kõige rohkem kirjutati kirja emale ja otsiti vastust küsimusele – miks. Aega kirjutamiseks oli kolm tundi.
7. klassi õpilased eelistasid oma mõtte välja öelda muinasjutuvormis, 8. klassi õpilased muretsesid maailma, Eesti ja ka enda pärast, otsides vastust küsimusele – miks, 9. klassi õpilasi puudutas kõige enam meie igapäevaelu internetistumine.
Kui varasematel aastatel hindasid töid Käina ja Kärdla gümnaasiumide 12. klassi õpilased, siis seekord olid hindajateks Käina ja Emmaste raamatukogu töötajad, sest loovusesädemega teksti tunneb ära ainult see inimene, kes ise palju loeb.
Hindajate arvates oli häid tekste palju ja nende imestus suur, et Hiiumaa lapsed nii hästi kirjutavad. Kõrgeimaid punkte said Grete Kaljusaar, Eliise Kaups, Maria Jõpiselg, Marleen Začek, Marta Eller.
Maria Jõpiselja töö sai mõlema hindaja käest maksimumpunktid. Hindajad Eike Soomsalu ja Vilge Elmi leidsid, et hindaja ülesanne oli aeganõudev, kuid huvitav, aga seda sädet tabada ei olnud  sugugi raske. Kokkuvõte selgus hindajate punktide liitmisel.
Võistluse korraldajaks oli Hiiumaa emakeeleõpetajate aineühendus. Täname kõiki osalenud õpilasi ja nende õpetajaid, Eike Soomsalu ja Vilge Elmit ning teisi toetajaid ja abilisi tehtu eest.

Merike Kallas
Hiiumaa emakeeleõpetajate aineühenduse juht

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411