Reede, november 20, 2015
 

Kunila esitles uut marki Kumu kullafondist

Meeli Küttim
Teisipäeval esitleti Kumus Eesti kunstimuuseumi (EKM) kullafondi kuuendat postmarki, millel kujutatud kunstnik Karl Pärsimägi 1936. aastast pärineva õlimaali “Tütarlaps ja kuu” reproduktsioon. Margi kujundas Lembit Lõhmus.
“Esmakordselt anname koostöös Eesti Postiga välja Eesti kunstimuuseumi kullafondi margiseeriana siseriikliku vääringuga postmargi. Kunstnik Karl Pärsimägi loometöö väärib laiemale publikule tutvustamist ning postmark on selleks kahtlemata sobiv vahend,” ütles Eesti kunstimuuseumi Kunstisõprade seltsi juhatuse esimees Enn Kunila. Ta avaldas lootust, et jõulupühadeks jõuab kullafondi postmargiga ümbrik kindlasti paljudesse Eestimaa kodudesse.
Eesti Kunstimuuseumi peadirektor Sirje Helme tutvustas Karl Pärsimäge, kes Eesti kunstiloos on erandliku maalikeelega kunstnik: “Tema koloriidis on vabadust ja teatavat hoolimatust, mis muudab maalid, hoolimata nende väikestest olmestseenidest, suureks ja mõjuvaks.” Helme sõnul on Pärsimägi maalid saamas üha suuremat tähelepanu.
Marki esitlesid Eesti Posti Postiteenuste divisjoni juht Kaido Padar, Eesti kunstimuuseumi peadirektor Sirje Helme, EKM Kunstisõprade Seltsi juhatuse esimees Enn Kunila ja margi kujundaja Lembit Lõhmus.
Margi tiraaž on 40 000 eksemplari ja hind on 0,55 eurot. Poognal on kaheksa marki, mille keskel on kupong Karl Pärsimägi (1902–1942) maali “Tütarlaps ja kuu” (1936, õli, papp, 50,3×39 cm) tervikreproduktsiooniga. Varasemalt on Eesti kunstimuuseumi kullafondi margiseeriat välja antud rahvusvahelises vääringus.
Eesti Post, Eesti Kunstimuuseum ja EKM Kunstisõprade selts allkirjastasid 2010. aastal kolmepoolse koostööleppe iga-aastase kunstipostmargi väljaandmise kohta eesti kunsti ja EKMi kogude tutvustamiseks. Lepingu kohaselt emiteerib Eesti Post igal aastal Eesti kunstimuuseumi sünnipäeval, 17. novembril kunstipostmargi. Muuseum annab oma kollektsiooni kuuluva kunstiteose reproduktsiooni tasuta kasutusõiguse Eesti Postile margi kujundamiseks ja valmistamiseks, postmargil oleva teose valib EKM Kunstisõprade selts.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411