Reede, november 27, 2015
 

Koolinoorte mälumängus löödi osalejate rekord


Hergo Tasuja
Kolmapäeval viidi Emmaste põhikooli saalis läbi XIII Eesti koolinoorte mälumängu meistrivõistluste Hiiumaa eelvoor. Kui esialgu registreerus osalejaid ühekaupa ja aegamisi, siis edasi see üha intensiivistus.Lõpuks jõudis mängusaali mõttesportlasi 60(!) ehk 15 võistkonna jagu – tegemist on Hiiumaa maakondliku eelvooru rekordiga.
Poolesajale küsimusele asus vastuseid välja nuputama viis keskkooli ja kümme põhikooli kvartetti. Nii kohtunikud kui ka osalejate punktisummad tunnistasid küsimustekomplekti üpris raskeks.
Keskkoolinoorte seas rebis kohe alguses väikese vahe sisse võistkond Mullikad ehk Anet Post, Anneli Jaanus, Annaliisa Post ja Merit
Rebase. Stabiilselt igast voorust punkte kogunud Mullikad olid ainsad, kes ka täisringi kirja said. See tähendab, et kultuuriblokis teadsid nad vastuseid kõigile küsimustele.
Mängu lõpuks oli Mullikatel, kes mälumängupraktikat saanud ka Kärdla sarjas ja Maakilvas, 43 punkti. Järgnesid Tiim Kerves 28 ja KÜG 10AB 27 punktiga.
Põhikoolide seas oli rebimine tihedam ja enne viimast vooru oli võiduvõimalus veel viiel tiimil. Läks nii, et esikoha teenis Led Zeppelin ehk Palade nelik. Kavalalt valitud taktika järgi juhtisid nad esimese viie küsimuse järel, andes siis juhtohjad üle, et viimase viiega end taas esikohale vastata.
Palade võistkond koosseisus August Mänd, Mihkel Mägi, Julius Mänd ja Angelika Kivila kogus 32 punkti. Vaid punktiga jäid neist maha Kärdla ühisgümnaasiumi satsid Kääpa U16 ja JEMK ning kahe silmaga Emmaste.
Sealjuures tõmbasid nii Led Zeppelin kui JEMK eelviimase küsimuse vastuseks kirja pandud kurgi maha. JEMK asendas selle tomatiga, Palade noored otsustasid uuesti kurgi kasuks. Ja õige vastus oligi kurk. Ehk seesama kurk lõpuks ka võitja otsustas.
Nii põhikooli- kui keskkooliarvestuses võitnud tiimid sõidavad 7. märtsil Viimsisse finaalvõistlusele. Maakondade parimatele lisanduvad üldedetabeli paremad.
Eelmisel aastal olid maakondliku eelvooru parimad Lauka põhikool ja Kärdla ühisgümnaasium,  mõlemad saavutasid finaalis üheksanda koha. See näitab, et latt on päris kõrgele asetatud.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411