Reede, november 27, 2015
 

Kannatame ära?

Hiidlased mõistavad nalja teha ka siis kui olukord pole just kõige roosilisem.
Majandus- ja taristuministril Kristen Michalil polnud hiidlastele midagi head öelda. Vanad laevad teevad ülemeresõidu ebamugavaks, aga vedaja lepingut ei riku.
Maavalitsuste pingutustest hoolimata parvlaeva Hiiumaa niipea siia liinile tagasi ei tooda, lifti paigaldamine läheb liiga kalliks, suuremat laeva on loota alles suveks…
Veel üks sõnum oli, et ilmselt on tulemas ka praamipileti hinna tõus mõlemal liinil. Minister ütles, et riigieelarve on riigikogu menetluses ja seal tehakse lõppotsus, aga esialgu praamiliiklusele lisaraha ei leitud ja see toob kaasa 13–20 protsendise piletihinna tõusu.
Eeldatavasti hakkab sõiduauto sooduspilet 4,40 euro asemel alates veebruarist maksma 5 eurot, 1,50 eurone sooduspilet reisijale maksab edaspidi 1,80 eurot. Tavapilet reisijale tõuseb 3 eurolt 3,60 euroni ja sõiduauto pilet 8. 80 asemel 10 eurot.
Hiidlaste lootus on, et 2016. a oktoobrist läheb kõik paremaks ja selle nimel ollakse valmis need kümme kuud ebamugavusi taluma.
See, et ettevõtjad tunnustasid ministeeriumi Hiiumaa aasta tegu 2014 tiitliga eelmisel aastal riigi poolt parvlaevaliikluse parandamiseks tehtud sammude eest, oli hea mõte.
Kannatame ära, peaasi kui tulevik saab parem.

27. november 2015

 

Kommentaarid: 1

(kommenteerimine on suletud)

 
  • Maris

    Sellepärast meid niimoodi kotitaksegi, et hiidlased on eluaeg liiga leplikud ja kannatlikud olnud. Saarlased paraku on tüki maad ettevõtlikumad. Ma väga loodan, et see Aasta Teo tunnustus oli küll sügavalt sarkastiline avaldus? Või siis olen ma millestki täiesti valesti aru saanud?

     
     
     
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411