Teisipäev, november 3, 2015
 

Kaks valda on parem kui üks

Hiiumaa omavalitsustes on tekkinud mõningane valmisolek ühinemiseks. Kui varem oli just Emmaste seisukohal, et nemad saavad ise hakkama, siis nüüd, mil riik on ühinemist survestama ja rohkem soodustama asunud, kaalutakse ka ühinemismõtteid.
Käina vallaga koos on jõutud arusaamale, et Hiiumaale peaks jääma vähemalt kaks omavalitsust. Ja see on nende vaba valik, ei aita siin ka praeguse Hiiu vallajuhi kinnitus, et saarele peaks jääma üks omavalitsus.
Võib-olla ongi praegusel ajahetkel, kui Hiiu vald on kaks aastat pärast ühinemist jõudnud usalduskriisi, parem variant kui omavalitsusi on kaks.
On ju Hiiu vald nii valla kui oma asutuste nimevalikuga näidanud, et üks Hiiumaa omavalitsus oleks justnagu otsustatud asi. See polnud ilus. Ka mõnede omavalitsustevaheliste arusaamatuste lahendamine jõupositsioonilt ei teinud eelmisele vallavanemale au.
Loodetavasti oskavad saare teised omavalitsused vältida neid karisid, mida tuli kogeda Hiiu vallas. Seda saavad nad teha juhul, kui nad liituvad vabatahtlikult ära ootamata seda, kui riik nende leivad lihtsalt ühte kappi tõstab.
Juba koostab haldusreformi komisjon vabariigi valitsusele seaduseelnõud. Peagi otsustakse ka see, mitu omavalitsust siia saarele jääb. Nii et aega valikute tegemiseks pole palju jäänud. Pühalepa vald pole veel midagi öelnud, aga peagi tuleb otsus teha ka neil.

3. november 2015

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411