Teisipäev, november 24, 2015
 

Ida-Virumaad avastamas

Hergo Tasuja
Novembri algul käisid Hiiumaa tublimad kodutütred ja noored kotkad avastamas, mida põnevat  pakub Ida-Virumaa.
Kaitseliidu Hiiumaa malevkonna noortejuht Ulvi Kark-Jaarma rääkis, et preemia- ja õppereis Ida-Virumaal oli mõeldud organisatsiooni aktiivsetele noortele, keda oli kokku 40.
Kahepäevase reisi jooksul pakkus enim elevust Kiviõli seikluspark. “Eriti põnev oli mägiautodega allatulek tuhamäelt, kust me gravitatsiooni jõul alla sõitsime – autos oli ainult rool ja pidur,” rääkis Merje Reismaa. “Sõit oli ülimalt adrenaliinirohke ning tihti libises auto raja äärde turvamiseks seatud autorehvidesse.”
Veel meeldis talle ekskursioon Kohtla kaevandusparki, kus nad said aimu kaevurite tööst ja maa all kasutatavatest masinatest.
Ka Elise Kesküla ütles, et autodega tuhamäest alla sõitmine oli väga vinge: “Vahepeal läks küll hoog suureks, aga siis panin pidurit.”
Ka Narva linnus, kus käidi teisel päeval, meeldis noortele. “See oli ülimalt vahva, sest saime vaadata teisele poole Narva jõge, Venemaale,” meenutas Reismaa. “Ja linnuses saime teada, kuidas rüütlid elasid, kus nad sõid ja magasid.”
Kark-Jaarma ütles, et preemiareisile võeti kaasa kaitseliidu noorteorganisatsioonide liikmed, kes   tunnevad huvi rühmas tegutsemise vastu, osalevad üritustel ja organiseerivad ka ise kaaslastele huvitavaid ettevõtmisi.
Poistest tõi ta esile Palade poiste neliku: August Mänd, Julius Mänd, Mihkel Mägi ja Karl Karukäpp. Kõik neli on väga aktiivsed laagrites osalejad ja käivad ka võistlustel väljaspool Hiiumaad.
Kodutütardest on talle silma jäänud Pühalepa rühma liikmed Triin Jürimäe ja Merje Reismaa, kes on osalenud kõigis maakondlikes laagrites ja enamikul luurepatrullvõistlustest.
Kärdla kodutütar Elise Kesküla rääkis, et tema osaleb kõigil ühisettevõtmistel. Viimati võistlesid nad oma rühmaga orienteerumises ja said vabariigis esikoha. “Kodutütarde üritused on põnevad ja sageli õpin seal midagi uut, näiteks isadepäeva peo ettevalmistamisel sain proovida lavašši tegemist.”

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411