Reede, november 13, 2015
 

Hiidlased üle aastate “TV10 olümpiastardil”

Anna-Maarja Roosna | Hiiu Leht
Hiiumaa koolide õpilased pole kuus aastat võistelnud kergejõustikusarjas “TV 10 olümpiastarti”, nüüd liitusid sarjaga Käina ja Emmaste kooli õpilased.
Käina ja Emmaste õpilaste treenerid otsustasid kasutada võimalust saata “TV 10 olümpiastarti” sarja võistlustele koolide ühendvõistkond. Selline võimalus loodi, et ka alla 251 õpilasega koolid saaksid siiski võimaluse sarjas osaleda. Samas on nõue, et kahe kooli põhikooliastmes õppivate õpilaste arv kokku ei tohi olla suurem kui 251.
Emmaste vallavanem Tiit Paulus rääkis, et otsustasid tava taaselustamiseks koos Käina vallaga välja panna ühisvõistkonna. “Lastele on see igati tore võimalus ennast arendada ja võrrelda oma sportlikke saavutusi teiste omavanustega,” ütles Paulus.
Tema sõnul takistas vahepeal hiidlaste osalemist võistluskohtade kaugus ja valdade rahaliste vahendite nappus. Nüüd tasub kumbki vald oma laste osavõtu, transpordi, majutuse ja toitlustuse eest. “Kui suureks valla panus kujuneb, sõltub sellest, kui paljudest võistlustest osa võetakse ja milline edu meie lapsi saadab,” selgitas Paulus.
Võistkonna moodustamise aluseks on kohapealsed katsed, mille korraldavad treenerid Toivo Pruul Emmastest ja Hannes Maasel Käinast.
“See on hea uudis Hiiumaa kergejõustikuelus, et taas on leitud võimalus osaleda sarja võistlustel – au ja kiitus Käina ja Emmaste vallale, kes leppisid kokku rahastamise,” ütles Emmastes noorte sportlastega tegelev kergejõustikutreener Toivo Pruul. Ka tunnustas ta Käina spordikeskuse juhataja Hannes Maaseli panust, kes taas kergejõustikuga tegeleb ja noori treenib.
Kes võistkonda pääsevad, selgub novembri keskel kontrollvõistlusel. “Kõik sõltub nüüd sellest,  kuidas suudame noori sportlasi motiveerida ja treenida,” ütles Maasel ja kiitis, et koostöö Käina ja Emmaste valla vahel sujub tõrgeteta.
“TV 10 olümpiastarti” esimene etapp toimub 5. detsembril Võrus. Aladeks esimesel etapil on kõigile  vanuserühmadele 60 m jooks. Lisaks noorematele poistele kuulitõuge ja vanematele poistele kaugushüpe. Nooremate ja vanemate tüdrukute teivashüpe võistkondlikku arvestusse ei lähe.
Eesti kergejõustikuliit ja Eesti rahvusringhääling ootavad kõiki kuni 14aastaseid Eesti noori oma talenti avastama legendaarse noorte kergejõustikusarja “TV 10 olümpiastarti” 45. hooajal.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411