Teisipäev, november 24, 2015
 

Elu oma veidrustes jõuab alati teatrilavale

Kris Süld
Kultuurikeskustes üle Eesti etendub Andrew Goffmani (USA) monokomöödia “Pervert juhuse tahtel”, mis näitab läbi huumori, kuidas poisist sirgub mees.
Laval on näitleja Andres Oja, kes räägib loo sellest, kuidas oma vanemate lahutusega leppida püüdev varateismeline poiss leiab riidekapist isa salajase pornokassettide kogu. Talle näib, et viimaks ometi on tema ees avanenud laegas kõigi universumi saladustega. Aastate möödudes selgub aga paraku, et videotest kätteõpitud ootused ja käitumismustrid ei paku vastuseid noore mehe elu põhiküsimustele, näiteks kuidas luua toimivat suhet tõelise naisega ja mida tähendab isaks saamine. “Pervert juhuse tahtel” on avameelne monokomöödia sellest, kuidas poisist kasvab mees.
Andres Oja on 32aastane vabakutseline näitleja ja kolme poisi isa. Ta on pärit Vändrast ja elanud Viljandis viimased seitse aastat. Lõpetas Eesti muusika- ja teatriakadeemia lavakunstikooli 2008. aastal ning pärast seda asus tööle Ugala teatrisse. Otsus hakata vabakutseliseks näitlejaks tuli 2013. aasta kevadel. Ta on osalenud teleseriaalides ja praegu töötab Viljandi gümnaasiumis draamaklassi õpetajana. “Pervert juhuse tahtel” on tema esimene monotükk.
Esietendus oli 20. novembril Viljandis ja juba neljapäeval, 26. novembril etendub see Kärdla kultuurikeskuses.
Etendus kestab 80 minutit ja on soovitatav vaatajaile alates 16. eluaastast.
Piletid müügil Piletilevis ja enne algust kohapeal.
Andrew Goffman on USA näitleja ja koomik. Näidendi “Pervert juhuse tahtel” (“The Accidental Pervert”) kirjutas ta 2005. aastal ning esmaettekanne toimus 16. novembril 2005 New Yorgis. Nüüdseks on seda lavastust mängitud off-Broadwayl üle tuhande korra.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411