Teisipäev, november 3, 2015
 

Aasta noorsootöötaja Kati Vaht: Teen oma unistuste tööd

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Tänavuse aasta noorsootöötaja tiitliga kiideti Hiiumaa Rajaleidja keskuse infospetsialisti Kati Vahti tööd.
Aasta noorsootöötaja leidis, et ka pärast tunnustuse saamist ei tee ta midagi teisiti. Enda iseloomustamiseks ütles Kati Vaht, et püüab võimalikult kiiresti ja korrektselt täita ülesandeid, siis pole venivaid kohustusi ja saab tegeleda uute asjadega.
“Tore on tunnustust saada, aga oma tööks ma tunnustust ei vaja,” ütles Vaht, kuid lisas samas, et pärast tema nime väljahüüdmist rahva ees seista oli siiski võimas tunne.
Alati särava naeratusega ja heatujuline Vaht rääkis, et on noortega töötanud alates 2004. aastast. Esmalt Kaitseliidu Hiiumaa malevkonna noortejuhina. Seal sai ta tuttavaks Mare Aasmaga, kes kutsus teda Palade kooli huvijuhiks. “Nii see pall veerema hakkas,” nentis Vaht.
Hiljem õppis ta Mainori kõrgkoolis infotehnoloogiks. “See töö, mida ma praegu teen, meeldib mulle kõige rohkem,” selgitas Vaht, sest just siin suudab ta oma kire IT-valdkonna vastu siduda noortetööga.
Vaht ütles, et tunneb heameelt selle üle, et ta on piisavalt vaba rääkimaks noortele sellest, millesse ise usub: “Tänu sellele jõuab see kuulajateni ja mõjub neile.”
Üks, millest ta noortele alati räägib, on see, et taustauuringutega tehakse kerge vaevaga kindlaks, mida nad internetis teevad. “Sellel jutul on mõju, sest tavapäraselt on järgmisel päeval ebakohased pildid ja jutud sotsiaalmeediast maha võetud,” ütles ta.
Elu õpetab särama
Vaht rääkis, et ka temal on muresid, aga elu on õpetanud teda rohkem särama kui kurvastama. “Töötades heas asutuses, kus on palju spetsialiste, saavad nii mõnedki ebakohad kiire lahenduse – saame omavahel rääkida kõigest, mis südamel,” kinnitas Vaht.
Oma töö juures peab ta kõige raskemaks seda, kuidas lapseni jõuda. Veel raskemaks peab ta aga jõudmist lapsevanemani.
Ta tõi näiteks elukutsevaliku, kus vahel teeb mõnele lapsevanem muret, et lapsel on hoopis teised huvid kui emal-isal: “Siis on vahel keeruline teha lapsevanematele selgeks, et laske lapsel endal valida.”
Hiiumaa Rajaleidja juhataja Tiina Talussaar iseloomustas aasta noorsootöötajat kui suurepärast spetsialisti tänapäeva digimaailmas: “Ta teab palju arvutitest, nutiseadmetest, mängudest, sotsiaalmeediast, internetiturvalisusest ja digitaalsest jäljest, teisalt leiab ta laste ja noortega väga hästi kontakti, tema loengud ja vestlusringid on põnevad ja mõtlemapanevad,” kirjeldas Talussaar kolleegi. “Kati on on säravalt loov, uuendusmeelne, kriitilise mõtlemisega, kaitseb julgelt oma seisukohti, ta on praktilise meele ja osavate kätega noor inimene, kes ka ise järgib põhimõtteid, millest noortele räägib.”
Peamiseks väärtuseks nimetas ta, et Vahti loengud mõjutavad noori oma käitumist digimaailmas kriitiliselt üle vaatama ja muutma.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411