Teisipäev, oktoober 20, 2015
 

Tennisesuve tagasivaade

Tiiu Masing
Seekordne ülevaade kajastab ennekõike tänavusi Hiiumaa meistrivõistlusi (MV), aga ka muid ettevõtmisi, mille toimumisaeg tenniseklubi kalendris on alati pärast juuli keskpaigas troonivaid saare lahtisi meistrivõistlusi.
MV avaalaks olid 14–19aastaste noormeeste ja neidude üksikmängud augusti esimesel nädadal. Noormehi tuli võistlustele kuus. Edukaimateks osutusid Andreas Malk, Hardy Klaas ja Alo Altement. Neidudest leidis aega osalemiseks vaid kolm. Johanna Aaslepp võitles välja esikoha Johanna Matto ja Anette Matto ees.
Kutse osalemaks naiste paarismängudes 7.–9. augustil, ja nädal hiljem kavas olnud üksikmängudes, sai 24 harrastajat. Paraku kogunes võistlema vaid neli naispaari. Nende seast väljusid võitjatena Maarika Matt ja Tiia Liibert. Järgnesid ühe kaotusega Jane Jaani ja Tiiu Masing ning kahes kolmesetilises mängus eespool nimetatutele alla jäänud Kärt Loopalu ja Krista Pärn.
Üksikmängu tabeli tipus said ka sel aastal kokku Kadri Räis ja Liisa Apri. Tiitlikaitsja Kadri Räisi paremus ilmnes seekord alles pärast kolme tasavägist setti, numbriliselt väljendatuna 4:6, 6:1, 6:3. Mängus pronksmedali eest pani ka Maarika Matt oma võimed maksma alles otsustavas setis, alistades Kaisa Männamaa tulemusega 6:1, 4:6, 6:0. Kümne osaleja seas oli ka meistrivõistluste uustulnukaid, kellest kõrgeimale, viiendale kohale mängis end Marina Väljas, kes seni rohkem võrkpallurina teatud.
14.–16. augustiks loositi tabelisse ka 15 pretendenti (kutse sai 24) meistri nimetusele meeste üksikmängus. Siingi olümpiasüsteemis paremust selgitades jõudsid poolfinaali eelmise aasta esikolmik ja esmakordselt ka 18aastane Hardy Klaas, kellel oma julge, samas suurepäraselt vaos hoitud mängulaadiga õnnestus konkureerivate meeste varasemad positsioonid segamini lüüa.
Hardy Klaas ongi tänavune meister meeste üksikmängus. Poolfinaalis alistas ta tiitlikaitsja Leemet Kääri 3:6, 6:4, 7:6 ning finaalis Argo Vasara 7:6, 6:4. Mullune hõbemedalist Andres Tammeveski jäi poolfinaalis 4:6 ja 2:6 alla seekordsele hõbedale Argo Vasarale ning mängus pronksmedalile olid Leemet Kääri võidunumbrid 6:2, 6:4.
Meeste paarismängudeks 21.–23. augustil registreerus 28 kutsutust 11 paari. Et Ago Rist tulla ei saanud, omandas Leemet Käär meistritiitli seekord koos Tõnis Pihlamägiga, võites finaalis 6:0, 6:2 hõbemedalipaari Hardy Klaas ja Braien Kasser.
Pronksimängus olid Argo Vasar ja Kaupo Valting 6:1, 6:1 üle Ruudi Kasserist ja Andres Aprist.
Segapaarismängudeks 29.–30. augustil läks vaja vaid kaheksarealist tabelit. Erinevalt teistest mänguliikidest kasutatakse segapaarismängus seisul 40:40 otsustavat punkti, mille mõju mängu lõpptulemusele ei ole vähetähtis. Segapaarismängu meistriks tulid Maarika Matt ja Argo Vasar, olles finaalis 6:2, 6:3 üle duost Kadri Räis ja Leemet Käär. Kaisa
Männamaa ja Tanel Malk said kolmanda koha vastastelt, kelleks Kaisa Malk ja Braien Kasser, võidu kätte settidega 2:6, 6:1, 6:0.
Kuigi neil võistlustel osalejad on, kes rohkem, kes vähem, tennisekoolitust saanud harrastusmängijad, oleme aasta-aastalt püüelnud selle poole, et Hiiumaa meistrivõistlustel domineeriks meistrivõistluse staatusele vastav olustik. See eeldab, et võistlusmängu kestel ei suhtle võistlejad pealtvaatajatega ja ka vastupidi mitte.
Ideaalis ei vaheta punktide, geimide ja settide lõppedes oma muljeid ja emotsioone ka vastased omavahel. Ja väljakud, sealhulgas pingid väljakute otstes on vaid parasjagu võistlevate mängijate päralt. Pilt, mis mulle, kui võistluste korraldajale kõrvalt vaadates tänavu avanes, vastaski suurel määral ootustele. Olen selle eest võistlejatele ja pealtvaatajatele väga tänulik!
Suunasime pealtvaatajad tänavu mänge jälgima vaid neljanda väljaku küljealalt ja esimese väljaku piirdeaia tagant. Aga loodame, et lähiaastatel saab mängudest kõigil neljal väljakul väga hea pildi hoopis vaateplatvormilt. Selle vajalikkus on juba pikemat aega mõtetes mõlkunud, klubi arengukavasse kirja ka pandud ja väärib teoks tegemist.
TIIU MASING
tennisetreener

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411