Reede, oktoober 2, 2015
 

PL Hiiumaa jääb Kuivastu–Virtsu liinile

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium tellis Heltermaa–Rohuküla liinile lisareise ka oktoobrikuuks. Sel ja järgmisel nädalal teevad OÜ Väinamere Liinid alused St Ola ja Regula Hiiumaa liinil kokku
28 lisareisi.
Parvlaev (PL) Hiiumaa, mis vedaja ja ministeeriumi sõlmitud lepingu järgi peaks sõitma Hiiumaa ja mandri vahet, teenindab augusti algusest Muhu ja mandri vahelist laevaliini. “Vaadates nii Hiiumaa kui ka Saaremaa liini korraga, on terviklikult mõlema saare huvides parim laevade asetus hetkel selline, kus Hiiumaa on Virtsu–Kuivastu liinil,” oli põhjendus, mida vahendas ministeeriumi nõunik Rasmus Ruuda (pildil).
Vastuseks küsimusele, miks tellitakse lisareise just Rohuküla–Heltermaa, mitte Virtsu–Kuivastu liinile, ütles Ruuda, et ministeeriumil tellijana tuleb leida mõlemal liinil mõistlik nõudluse ja pakkumise suhe: “Oluline on, et ei oleks süstemaatilist reisijate mahajäämust ja et parvlaevad ei sõidaks ka tühjalt. Antud juhul on senise statistika põhjal Rohuküla–Heltermaa liinil vajadus lisareiside järele, Virtsu–Kuivastu liinil vajadust sellisel kujul ei ole.”
Ruuda selgitas, et kuigi Hiiumaa parvlaevaliini reis on kallim kui Saaremaa liinil, on siinsel liinil üle veetavate reisijate arv oluliselt väiksem võrreldes Virtsu–Kuivastu liiniga, mistõttu kokkuvõttes on lisareiside arv Hiiumaa liinil väiksem.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411