Teisipäev, oktoober 20, 2015
 

Pinks tuli taas päevavalgele

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Pärast paarikümneaastast pausi elustasid Käina kandi noored lauatennise võistluse.
Aastakümneid tagasi oli Hiiumaal lauatennise mängimine populaarne ja entusiastid pidasid järjepidevalt ka võistlusi. Tänavu oktoobri algul peeti taas lauatennise võistlusi Putkastes Laheküla angaari spordisaalis.
“Üllatavalt kogunes osalejaid paarikümne ringis ja kõik olid väga profid,” rääkis üks korraldajatest, MTÜ Mägede Liigutajad liige, Jürgo Tamsalu. Võistluse mõte tuli tema sõnul sellest, et seni isekeskis harjutanud mängijad saaksid kohtuda uute vastastega. “Poleks uskunud, et Hiiumaal on nii kõva tasemega mängijad.” Ta rääkis, et polegi eriti oluline, kes võidab, loeb see, et huvilised saavad omavahel mõõtu võtta ja üksteiselt õppida. “Võidab sport!”
Võistlusel end teisele kohale mänginud Kaljo Pihlamets rääkis, et võistles viimati paarkümmend aastat tagasi koolipoisina, kuigi aeg-ajalt on nüüdki reketi kätte võtnud ja ajaviiteks palli loopinud. Ta vahendas, et võistlusel oli kõigil erinev stiil ja paljusid mängijaid polnud ta varem kohanudki. “Ajad on teised, vastased ja ka reketid on muutunud,” ütles Pihlamets. Siiski on see mäng tal käe sees ja kuigi viimase aasta jooksul pole ta harjutada saanud, suutis enamuse vastaseid alistada.
Mängulaua äärde oli ennast proovile panema tulnud ka aastaid Hiiumaalt eemal elanud Kaupo Kiiver. “Spordi jaoks leian ikka aega,” ütles ta. Kiiver rääkis, et mängis pinksi juba kooliajal, aga vahepeal on harjutamine unarusse jäänud. Kuuldes aga võistlusest tekkis tal huvi kohtuda sõpradega ja lihtsalt mängida. Alagrupist ta siiski edasi ei pääsenud.
Veteranmängija Tiit Asumets tõdes, et sel korral ta võistelda ei saanud, sest käsi tegi haiget. Aeg-ajalt harjutab ta aga koos Hugo Golubiga Emmastes. Sealses spordikeskuses on ASi Dale LD. ostetud profilaud, kus on võimalik harjutada. “Tekib hasart, kui korra oled alustanud ja mäng istub, siis on põnev,” ütles Asumets. Ta on lauatennist mänginud ka Eesti paremikuga, korra tulnud Hiiumaa meistrikski. “Selleks mänguks ongi tarvis kiiret kätt ja mõistust.”
Tiit Asumets avaldas lootust, et seekordne mõõduvõtt ei jääks ühekordseks ürituseks, kus pinksimängijad võivad omavahel kokku saada ja võistelda. Selgub, et neid, kes sellel alal asjatundjad, siiski leidub.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411