Teisipäev, oktoober 6, 2015
 

Õpetajad istusid tundide ajal teraapias

Helja Kaptein
Reedel tähistati Emmaste koolis õpetajate päeva ja lõpuklassi kolm õpilast tegid tutvust õpetaja­ametiga. Pedagoogid osalesid samal ajal teraapias.
Emmaste põhikoolis loovutas reedesel õpetajate päeval direktor Ruti Nõmm oma võimu ja kohustused hommikust lõunani üheksanda klassi õpilastele. Sellega suurenesid kolme üheksandiku, Mark Dmitrovski, Liisi Kajo ja Jaan‑Martin Ugami, kohustused märgatavalt. Selleks, et kaheksas klassis tunde anda, kutsusid nad abilisi väljastpoolt kooli.
“Õpetaja abiga saime tunde andma ka inimesi lasteaiast ja vallamajast,” ütles Ugam. Ta rääkis, et õpetaja rollis on mõnes klassis raskem, teises lihtsam, hakkama saada. “Kui tunni teemaga saan hakkama, siis korra hoidmine on raske,” selgitas ta ja lisas, et pärast sellist järeleproovimist ta õpetajaks saada ei taha.
Üheksanda klassi klassijuhataja Hergo Tasuja hindas oma õpilaste meelekindlust õpetajate päeva korraldamisel kõrgelt. “Klass on väike, õpilasi vaid kolm, aga kõik tunnid said antud,” ütles Tasuja. Ta lisas, et klassijuhatajana oli tal ärevus hommikust saati sees, ent päev sujus. Kohati lausa ootamatult hästi.
“Suurima õnnestumisena tooksin välja nende rahuliku meele ja enesekindluse,” ütles Tasuja. Ta püüdis toimuval silma peal hoida, ent sekkuda ei olnud vaja kordagi.
Õpetaja jaoks oligi päev tavapärasest rahulikum. “Sai rohkem kolleegidega omavahel koos tegutseda ja suhelda,” ütles Tasuja. Ta lisas, et see on väga vajalik, sest töö koolis on tiimitöö ja koostöö toimimiseks on vaja vaeva näha. Boonusena lõpetas päeva ühine koolitus – kunstiteraapia Svetlana Reinmetsa juhendamisel.
Oma võimu õpilastele loovutanud direktor rääkis, et tundis end terve päeva võimutult. “Kohe kergem on olla ja teraapiat sai ka,” ütles Nõmm. Üheksandikud said kõik tunnid antud ja kord oli majas. Ta lisas, et vahetundides oli kuulda õpilaste sädinat, et oi, meil oli tunnis põnev!
Ruti Nõmm märkis, et tänu vahvalt veedetud päevale ta sai kinnitust, et õpetaja amet on tore amet, nagu ka direktori oma.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411