Reede, oktoober 2, 2015
 

Leivanädal algab laadaga

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Hiiumaa tarbijate ühistu alustab leivanädalat sügislaadaga Kärdlas Tormi poe esisel platsil.
Esmaspäevast algava leivanädala juhatab tänavu esimest korda sisse Hiidlaste sügislaat. Ja see laat pole mitte riidekauba ostmiseks, vaid mõeldud hooajaliste sügis­andide müügikohaks. “Sellega saab pikendada õues kauplemise aega ja see on meie väiketootjatele võimalus oma kaupa pakkuda,” selgitas HTÜ Tootmine müügijuht Pille Pink. Kolmapäevaks oli laadale registreerunud juba
16 kauplejat.
Näitus ja näidend
Lisaks ostmisele-müümisele-vahetamisele saavad laadalised osa ka näitusest ja näidendist. Tormi Konsumis on välja pandud “Nunnunäitus” ja lõuna paiku etendub laadaplatsil lastele nukunäidend.
Hiiu Pagar pakub laadalistele sama päeva hommikul küpsetatud lihaleiba, pikka leiba, plaadileiba, koorikleiba ja rukkipitsat ning laadarahva lemmikut, suurt ümmargust rosinasaia. “Neid tavapäraselt poest osta ei saagi – see on vaid laadakaup,” selgitas ettevõtte tehnoloog Lii Ula.
Maitsmiseks-hindamiseks pakutakse ka uut kooki toorjuustu ja maasikatega riivleivapõhjal. Kui see külastajatele-proovijaile meeldib, hakkab ettevõte kooki tootma.
Veel pakutakse maitsta uut Sassi leiba, Hiiu Köök valmistab ja pakub selle kõrvale erinevaid maitsevõisid. Ka need tuuakse laadalistele maitsmiseks ja hinnangu andmiseks. Lisaks on letil rikkalik kotletivalik, kõrvitsa, kartuli ja muude aiasaadustega.
Valgusvihus rukkileib
Leivanädala ülejäänud ettevõtmised on suunatud põhiliselt õpilastele. Hiiu Pagarisse lähevad külla saare kõigi koolide neljandate klasside õpilased. Lii Ula, kes ekskursioone leivamajas läbi viib, rääkis, et õpilastele on kavas rääkida rukkileiva tervislikkusest, selle olulisusest eestlaste toidukultuuris ning leivavalmistamise töövõtetest ja vahenditest.
Kauplustes on leivanädalal kõik Hiiu Pagari leivad soodushinnaga ja ostjatele korraldatakse loterii, Konsumites saab maitsta erinevaid leivasorte ja magustoite.
Hiiumaa tarbijate ühistu korraldab leivanädalat 10. aastat.
Eesti rukki selts, Eesti leivaliit ja Eesti pagarite selts on tänavuse aasta kuulutanud rukkiaastaks.
Püülileib ja kaneelisai
Hiiu Pagar ei ole varem püülijahust leiba valmistanud, seega on äsja lettidele tulnud Sassi vormileib esimene omasugune. Kuna seni on sortimendis valdavalt tumedad leivad, siis nüüd taheti teha üht tavalist heledamapoolset leiba.
Ula sõnul pole heledad püülileivad ehk peenleivad enam eriti minev kaup, kuna paljudele ei meeldi peenleivale lisatavad köömned. Just seepärast pole Sassi leiva sees mingeid seemneid. Ja kui tavaliselt kasutatakse leibades kroov- või täisterajahu, siis selle leiva puhul on põhiline rukkipüül. Samuti kasutatakse Sassi leiva valmistamisel naturaalset juuretist.
Saiadest on letile jõudnud kaneeli röstsai, mille kaneelilõhn tuleb eriti tugevalt välja röstimisel. Kaneeli röstsai kuulub magusate saiade hulka, kuigi suhkrut on lisatud taignale mõõdukalt. “Sellist toodet Eestis teist ei ole,” kinnitas Lii Ula.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411