Reede, oktoober 9, 2015
 

Hiiumaa toit tõusis tippu

EASi turismiarenduskeskuse Eesti avastamata aarete konkursil hinnati esikoha vääriliseks Hiiumaa turism ja kohalik toidutraditsioon.
Hiiumaale tuli võit tänu OÜle Lest ja Lammas, Vaemla Villaveski kohvik, trahterile Vetsi Tall, Hõbekala kalakohvikule, Roograhu sadama restoranile, Orjaku sadama pubile, Kõpu Tuletorni kohvikule. Veel andsid oma panuse Hiiu Köögi ja Hiiu Pagari ning Hiiu Gourmet tooted, Hiiumaa Kohvikutepäevad ja Tuulekala festival.
Hiiumaa turismiinfokeskuse juhataja Heleri Uus lausus, et konkursi võit on Hiiumaale suureks tunnustuseks ühiselt tehtud pingutuste eest ja motiveerib veelgi enam koostööd tõhustama. “Konkursil osalemine andis meile veel ühe hea põhjuse uute turundustegevuste planeerimiseks ja koostööprojektide algatamiseks, et koguda tuntust just rahvusvahelistel turgudel, kuna paljude turistide jaoks oleme me endiselt avastamata aare”, sõnas Uus. Ta märkis, et Hiiumaal on pakkuda uusi maitseelamusi ja toiduga seotud tegevusi ka siseturisti jaoks.
Žürii pööras parima toiduturismi sihtkoha valimisel peatähelepanu turismitoodete ja -teenuste seosele kohaliku toidukultuuriga, sihtkoha jätkusuutlikkust ja järjepidevust toodete ja teenuste arendamisel. Veel olid hindamisel olulisteks parameetriteks kliendile suunatus, toiduteemaga seotud toodete mitmekesisus ning kogukonna kaasamine.
Kokku osales konkursil üheksa omanäolist ja suure toiduturismi potentsiaaliga sihtkohta: Hiiumaa, Kihnu, Lahemaa mõisaköögid ja kõrtsid, Loode-Eesti – rannarahva radadel, Peipsimaa, Prangli – Eesti põhjavärav, Romantiline Rannatee, Seto Külavüü ja Soomaa.
Teine koht läks Romantilisele Rannateele ning kolmandaks tuli Seto Külavüü.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411