Teisipäev, oktoober 20, 2015
 

Hiiukeelsed uudised raadios

Kolmapäeval, 21. oktoobril kell 17.05 on Vikerraadio eetris esimesed hiiukeelsed uudised.
“Hiiumaa, seal pole muud, kui kadakad ja männipuud… ütleb laulusalm. Nii kujutavad saart ette ehk need, kes seal ise käinud pole. Ometi on see tegus paik, kus elavad mõnusad naljahambad – hiidlased. Just nende inimeste igapäevaelust ja minevikupärimusest meie oma saates juttu teemegi,” tutvustas oma plaane üks Hiiumaa uudiste toimetajatest Ermo Mäeots.
“See oleks justkui oodatud järg meie oma keele arendusprojektide reas, mille väljunditeks on olnud “Hiiu sõnaraamat”, Leigri lood ja peagi ilmuv hiiu keele lugemik,” rõõmustas Mäeots.
Siiani on Vikerraadiost kella viie paiku õhtul saanud kuulda setu-, võru-, mulgi- ja kihnukeelseid uudiseid. Nüüd lisandus veel kolm keelt: hiiukeelsed uudised saavad edaspidi olema eetris keskeltläbi kord kuus kolmapäeviti vaheldumisi sõru- ja muhukeelsete uudistega.
“Päris uudisteks me ise seda nimetada ei tahaks, pigem on see viieminutine lugu meie tegusast saarest, tema naljalembestest inimestest, nende igapäevaelust ja minevikupärimusest,” selgitas Mäeots.
Hiiukeelseid uudised vahendavad ja toimetavad Helgi Põllo, Helle-Mare Kõmmus ja Ermo Mäeots

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411