Reede, oktoober 23, 2015
 

AS EstPak Plastik tõusis maakonna lõikes Äripäeva edetabeli tippu

Priit Rauniste
Äripäeva koostatud Hiiumaa ettevõtete TOP10 tipus troonib mullu põhitootmise mandrile kolinud AS EstPak Plastik.
Kolmapäeval avalikustas ajaleht Äripäev nelja maakonna, Hiiu-, Saare-, Lääne- ja Pärnumaa edukamate ettevõtjate pingeread.
Hiiumaalt käis tunnustust Pärnus spaahotellis Estonia toimunud Äripäeva seminaril vastu võtmas üks Estpak Plastiku asutajaid ja aktsionäre Enno Harjak.
Eile saime temaga telefonitsi jutule juba Hongkongis, kus ta ootas edasilendu puhkusereisi sihtkohta. “Ma arvan, et eelkõige on see tähtis meie töötajatele, kes seda tublit tööd teevad. Arvan, et kõigile meeldib töötada firmas, millel hästi läheb,” ütles Harjak.
EstPak Plastikul, mis valmistab salatikarpe, pakendeid lihatööstustele, pagari- ja kondiitritööstustele, aga ka  eritellimusel pakendeid – kokku üle 40 erinevat toote, on Hiiumaal ja Jälgimäel kokku 30 töötajat. Viimase poole aasta jooksul oli ettevõttes 10protsendiline palgatõus.
Äripäeva mulluses ettevõtjate edetabelis oli EstPak Plastik kolmas. Harjak ütles, et müüginumbrid on palju kasvanud ja ilmselt olid just need aluseks tänavusele tulemusele. Nii oli ettevõtte mullune müügitulu 5,2 miljonit eurot ja kasum üle 800 000 euro. Aasta varem oli müügitulu 4,2 miljonit eurot, kasum ligi 760 000 eurot.
“Tootmisvõimsust jäi napiks, laoruumid olid juba mandril – häda sunnil pidime uue tehase mandrile tegema,” selgitas Harjak, miks 1999. aastast Hiiumaal tegutsenud plastiettevõte mullu põhitootmise Saku valda Jälgimäele kolis.
Areng jätkub: soetatud on uusi karbivorme, müük kasvab Skandinaavia suunal, eriti Soome, juulis telliti uus tootmiliin, mis järgmise aasta veebruaris kohale jõuab ja Jälgimäe tehasesse üles seatakse. “Praegu oleks tellimusi rohkemgi, aga tootmisvõimsusi ei jätku – kui tuleb uus liin, siis läheb kergemaks. Seni peame tööd tegema 24/7,” selgitas Harjak.
Harjak märkis, et umbes kuu aega tagasi vormistas äriregister ka firma põlvkondadevahetuse: nüüd on juhatuse liige Enno Harjaku poeg Marek, Enno Harjak on nõukogu esimees. Varem oli vastupidi.
Äripäeva TOP 2015 koostatakse eelmise st 2014. aasta majandusnäitajate põhjal. Koondedetabel selgub kuue majandusnäitaja põhjal:
käive 2014, ärikasum 2014, käibe ja kasumi kasv 2014. aastal, rentaablus ning varade tootlikkus.
Maakondlikes pingeridades osalevad ettevõtted on maakonda kas registreeritud või omavad seal tootmist.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411