Teisipäev, september 1, 2015
 

Sotside maksu­reformi toetus

55 protsenti valimisealistest Eesti kodanikest toetab SDE ideed, mille kohaselt võiks tulumaksuvaba miinimumi tõsta 400 euroni ja samal ajal tõsta mõne protsendi võrra üksikisiku tulumaksu, selgus AS Turu-uuringute poolt läbi viidud küsitlusest.
Valimisealistest kodanikest toetavad ettepanekut täielikult või pigem 55 protsenti, sellele on pigem või täielikult vastu 29 protsenti ning 16 protsenti ei osanud oma seisukohta öelda.
“Vaadates inimeste üleüldist toetust sotside ideele, võiks selles küsimuses otsida ka riigikogus erakondadeülest üksmeelt,” avaldas riigikogu SDE fraktsiooni esimees Andres Anvelt lootust. “Praegune maksusüsteem, mis kunagi võis tunduda edumeelne, on tänaseks muutunud üheks Eesti riigi arengu piduriks,” rõhutas Anvelt.
Turu-uuringute AS viis küsitluse läbi 11.-25. augustini, küsides: “Sotsiaaldemokraatlik Erakond on teinud koalitsioonipartneritele ettepaneku muuta üksikisiku tulumaksustamise süsteemi, tõstes tulumaksuvaba miinimumi 400 euroni kuus, kuid suurendades samas ülejäänud tulult võetavat tulumaksu mõne protsendi võrra.”

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411