Teisipäev, september 15, 2015
 

SEBmaraton popp ka hiidlaste seas

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Helen Siren
Tänavusel SEB Tallinna maratonil osales ligi poolsada hiidlast, kellest nii mõnegi tulemused olid üllatavalt head.
Pühapäeval silkasid tuhanded jooksusõbrad pealinna tänavail, käimas oli tänavune SEB Tallinna maraton. Võistluse mastaapidest annavad aimu osalejatenumbrid – maratonidistantsi läbis 1823 ja eri pikkusega distantsid lõpetas kokku 19 540 jooksjat.
Korraldajate andmetel oli hiidlasi jooksmas üle 40. “Kahjuks meil pole ammendavat infot, kuna mitmete ettevõtete gruppides registreerujad ei ole ankeetidesse märkinud oma kodupiirkonda,” selgitas MTÜ Spordiürituste korraldamise klubi projektijuht Stella Täht.
Teada oli, et neist 40 hiidlasest jooksis maratoni 7 ja poolmaratoni 12. Hiidlastest tegi parima tulemuse Steven Linkov (35), kelle maratoniaeg oli 3.00.41 ja koht üldjärjekorras 54.
Võrdluseks, et 2014. aastal jooksis Linkov Hiiumaa maratonil välja aja 2.55.59.
Linkov ütles, et oma kümnendal maratonil läks ta paremat tulemust jahtima. “Viimased maratonid olen jooksnud ajaga alla kolme tunni ja tahtsin oma tulemust parandada,” selgitas ta. “Kahjuks pole kõik päevad vennad. Alustasin kiiremini ja lõpus väsisin ära.”
Linkov rääkis, et püüdis joosta valmismõeldud graafikus, aga peale 27. kilomeetrit läks raskeks. Ta kinnitas, et jooksmist ta siiski ei jäta ning osaleb kindlasti ka järgmistel võistlustel. “See on elustiil: nii kaua kui tervist on, ikka jooksen,” ütles Steven Linkov.
Võistluskeskus asus Tallinnas Vabaduse väljakul, jooksjad startisid sealtsamast kõrvalt Pärnu maanteelt ja finiš oli Vabaduse väljakul.
42,2kilomeetrise maratoniraja läbinud Anni Kingsepp (25) rääkis, et juba kevadel, Kassari jooksu võitmise järel, mõtles ta, et tahaks ka maratoni joosta. “Vorm oli hea, enesetunne samuti ning mõnus joosta,” nentis Kingsepp maratonijärgsel päeval. “Ka praegu pole enesetunne üldse paha kuigi ennustasin hullemat, annavad vaid mõned lihased tunda.”
Kingsepa tulemus oli Hiiu naiste arvestuses parim – 3.43.18, üldjärjekorras oli ta 613. ja naistest 57.
Kingsepp rääkis, et teda suured massid, kellega koos tuli joosta, ei heidutanud, vastupidi andsid energiat juurde. “Üksi Hiiumaal treenida ongi vahel tüütu, kellegagi koos mõnusam,” ütles ta.
Maratonijooksul osalenud Eha Laanbek (56) rääkis, et jooksu esimene pool oli kerge, aga 25. kilomeetril tekkisid reiekrambid. “Võhma oli, käis tugev võitlus iseendaga ja jooksin lõpuni,” ütles Laanbek, kes lõpliku otsuse maratonil osalemiseks tegi alles augusti keskel.
Laanbek treenis Toomas Tarmi koostatud treeningkava järgi. “Vaim oli maratoniks valmis ja uskusin, et küll siis jalad ka järele jôuavad,” lisas Laanbek, kes tundis, et poolmaraton pole tema jaoks enam piisav.
“Esimene pool jooksust läks väga hästi ja arvasin, et mis see teine ring siis ka ära joosta. Kartsin, et kui kukun, siis ma enam püsti ei saa. Nägin rajal palju katkestajaid: kes kukkus, kes lihtsalt minestas,” meenutas ta. “Viimastel kilomeetritel tegin rohkem kätega tööd ja läbisin finišijoone üliõnnelikuna.”
Laanbekki rõõmustas, et maratonitelgis sai lasta väsinud jalgadele massaaži teha, aga oletas, et taastumine kestab ikka mõne päeva. “Kindlasti osalen veel paljudel jooksuvõistlustel ja tahaksin ehk läbida veel mõne maratoni,” kinnitas ta rõõmsalt.
Poolmaratoni 21,1 km ajaga 1.56.03 jooksnud Anneli Mauer (41), kes tavapäraselt treenib paar korda nädalas joostes Luidja küla teedel korraga 6–11 km rääkis, et teda suur rahvahulk ei heidutanud ega ka võõras ja ebaharilik ümbrus. “Joosta oli mõnus, raskeid hetki polnudki ja lõppu jõudes jäi jaksu ülegi,” ütles ta, kuid lisas, et maratonil osalemise peale pole ta veel mõelnud.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411