Reede, september 4, 2015
 

Repliik

Mind, Hiiu vallavolikogu liiget, ei ole jätnud sugugi mitte ükskõikseks Lauka põhikooli kui iseseisva kooli jätkamiseks toimuvad üritused, avaldused ja kogukonna pöördumine vallavolikogu poole. Olen seisukohal, et volikogu on tormanud ja aeg tuleb maha võtta. Erinevate huvirühmadega tuleb põhihariduse andmine ja koolide teema Hiiu vallas põhjalikult läbi arutada.
Täna kehtivas valla arengukava lk 6 on kirjas eesmärk tagada kvaliteetne põhihariduse andmine õpilastele võimalikult kodu lähedal, mida me vallaelanikena ju igati mõistlikuks peame. Õpilastele kvaliteetse gümnaasiumihariduse tagab meie saarel 1. septembrist 2016 alustav Hiiumaa riigigümnaasium. Seega lahutatakse gümnaasiumiosa tänasest Kärdla ühisgümnaasiumist, kuhu jääb järele vaid põhikooliosa. Volikogu kiitis nende arengute taustal heaks arengukava, mis näeb ette põhihariduse valdkonna ühtse juhtimise, kusjuures koolil on statsionaarsed tegevuskohad  praegustes koolides – Kärdlas, Laukal ja Kõpus.
Kogukonnas on aga peale ratsionaalse põhjenduse Lauka kooli suhtes ka tugev identiteeditunne, mis on igati mõistetav. Tegelikult on sama ka Kärdla ühisgümnaasiumi suhtes, mis kaob. Volikogu ei pea ettevõetud arenguteed jätkama ilma hoolika kaalumise ja arutamiseta.
Praegu on Hiiu vallavolikogu menetluses Hiiu valla arengukava 2014–2023 uue redaktsiooni kinnitamine. Vallavalitsus on avalikustanud arengukava eelnõu valla kodulehel. Kõigil huvitatud isikutel on võimalus teha kirjalikke ettepanekuid arengukava eelnõu muutmiseks ja täiendamiseks 11. septembrini.
Aivi Telvik
Valimisliit Üks Hiiumaa

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411