Teisipäev, september 29, 2015
 

Reidil tuvastati rohkelt rikkumisi

Eelmisel nädalal kontrolliti Hiiumaal ligi sadat sõidukit, millest kümme saadeti erakorralisele ülevaatusele ja ühel juhul rakendati sõidukeeldu.
23.–24. septembril tegid Põhja prefektuuri liiklusjärele­valvekeskuse ametnikud koostöös teiste prefektuuride ametnikega Lääne prefektuuri tööpiirkonnas busside, töösõidukite jms järelevalvet.
Politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Kaja Grak ütles, et Hiiumaal kontrolliti kahel päeval 95 sõidukit ja neist 35 juures avastati rikkumisi, sh mõne sõiduki puhul oli mitu eksimust. 23 korral tuvastati töö- ja puhkeaja rikkumine.
Kontrollitud sõidukitest kümme suunati erakorralisele ülevaatusele ja ühe puhul rakendati sõidukeeldu. Veose kinnitus ei vastanud nõuetele ühel juhul, massikoormuse ületamisi avastati neljal juhul, samuti üks veose mõõtmete rikkumine.
Põhja prefektuuri liiklusjärelevalvekeskuse liiklustalituse juht Sirle Loigo, kes seda kontrollimist koordineeris, lausus: “Kahjuks on kontrollimise tulemused üsna kõnekad ja viitavad sellele, et natuke enam kui kolmandikuga Hiiumaal kontrollitud sõidukitest pandi toime rikkumine”.
Ta avaldas lootust, et kommertssõidukite omanikud tunnetavad oma vastutust ja seisavad hea selle eest, et veokite osalemine liikluses oleks turvaline nii nende kasutajatele kui ka kaasliiklejatele.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411