Reede, september 4, 2015
 

Pärimusait käivitus edukalt

Emmastes vastu suve avatud Hiiumaa pärimusait on eestvedajate hinnangul eesmärki täitmas. Pärimus­aida perenaine Kaie Pranno teatas, et kaks kuud, mil ait avatud on olnud, on lausa uskumatu kiirusega möödunud. Tema sõnul on uudistajaid jagunud igaks päevaks ning esimesed püsikliendid on samuti tee aita leidnud. “Tagasiside on olnud väga positiivne – see annab tegutsemiseks jõudu ja indu juurde,” ütles Pranno.
Augusti viimasel nädalal arutati, kas lõpetada septembrist oma hooaeg ja avada uuesti alles kevadel. Siiski jätkub eestvedajatel indu ja eesmärgiks võeti, et hooaeg oleks maksimaalse pikkusega, aga võib-olla isegi aastaringne.
Pärimusaida tegevus on seni olnud mitmekesine. Korraldatud on muusika- ja tantsuõhtuid, viimati
29. augustil muinastulede ööl. Augustis valmistati asjatundja juhendamisel saunavihtasid. Laupäeviti on jätkuvalt avatud taluturg, kus pakutakse kohalikku kaupa.
13. septembrist alustab lapitööring neile, kes sooviksid ära kasutada kangajääke ning meisterdada sellest üheskoos midagi meelepärast. Ühtlasi tutvutakse erinevate lapitöötehnikatega.
Juba homme saab aidas seepi viltida, et siis õhtul sauna päris omatehtud seebiga minna. Homme pealelõunal tuleb külla Kärdla nukuteater etendusega “Haldjalood”.
Hergo Tasuja

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411