Reede, september 18, 2015
 

Palgalõhe!

Paljud ei usu fakti, et Eestis on suur sooline palgalõhe ning naiste palgad keskmiselt ligi kolmandiku võrra madalamad kui meestel. Tõendus, et nii see on, on kahjuks kohe käepärast võtta.
Eilsel volikogu istungil oli Hiiu vallavolikogul kavas valida ametisse uus volikogu esimees, kes tegelikult on muidugi esinaine.
Volikogu fraktsioonid saatsid juba 4. septembril välja teate, et Jaanus Valgu asemel seatakse volikogu juhi kandidaadiks Margit Kagadze. Kagadze on tark ja haritud, magistrikraadiga naine, kes selle tööga kindlasti hästi hakkama saab.
Kuid ennäe, millise eelnõu Hiiu vallavalitsus koos uue volikogu juhi valimisega samal istungil arutelule pani! Eelnõu nimetus on “Vallavolikogu esimehe tasu ja vallavolikogu liikmetele hüvituste maksmise kord” ja selle § 2 sätestab volikogu esimehe tasu suuruseks 1000 eurot kuus.
Tekib küsimus, miks maksti seni volikogu juhtinud Jaanus Valgule, kellel vaid keskeriharidus, kaks korda rohkem – 2000 eurot?
Võrdõigusvoliniku büroo töötaja Nele Meikar ütles Hiiu Lehele, et töötasu peab olema seotud ametikohaga, mitte isikuga, kes seda ametikohta täidab. Ta viitas soolise võrdõiguslikkuse seadusele, mis kehtib juba 2004. aastast. Selle seaduse § 6. “Diskrimineerimine tööelus”, punkt 2 teatab, et tööandja tegevust loetakse diskrimineerivaks, kui ta kehtestab ühest soost töötajale või töötajatele ebasoodsamad töö tasustamise tingimused kui sama või sellega võrdväärset tööd tegevale teisest soost töötajale või töötajatele.
Ehk et võrdse töö eest tuleb maksta võrdset palka, töötaja soost olenemata.
Hiiu Leht leiab, et kui kellelegi rohkem maksta, siis ikka pigem kõrgemalt haritud töötajale.
Tahaks teada ka seda, kas abivallavanemaks valitud/määratud Jaanus Valk hakkab saama samuti 1500 eurot kuus nagu seni sai Katrin Sarapuu.
Või saab uus abivallavanem jätkuvalt oma 2000 eurot kätte ehk siis märksa rohkem kui samal ametikohal töötanud naine?
18. september 2015

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411