Reede, september 25, 2015
 

Nööbist kinni

Lugeja küsib: Tööandja lõpetas mu töölepingu. Kuna mul on väikesed lapsed, on mul õigus igal aastal saada 6 päeva lapsepuhkust. Sel aastal ma neid päevi kasutada ei jõudnud. Kas tööandja oleks pidanud kasutamata lapsepuhkuse sarnaselt põhipuhkusele töölepingu lõppemisel hüvitama?
Vastab tööinspektsiooni tööinspektor-jurist Ingrid Iter: “Töötajal, kellel on üks või kaks alla 14aastast last, on igal kalendriaastal õigus saada kolm tööpäeva lapsepuhkust ning töötajal, kellel on vähemalt kolm alla 14aastast last või vähemalt üks alla kolmeaastane laps, kuus tööpäeva. Lapsepuhkuse eest tasutakse töötasu alammäära alusel.
Kasutamata põhipuhkuse peab tööandja töölepingu seaduse § 71 alusel töötajale töölepingu lõppemisel hüvitama. Teiste puhkuste hüvitamise kohustust tööandjal ei ole. Ehk kui töötaja lapsepuhkust töölepingu kestvuse ajal kasutada ei jõudnud, ei ole tal õigust nõuda selle rahas hüvitamist töölepingu lõppemisel. Sama kehtib ka isapuhkuse, puudega lapse vanema igakuise lisapuhkepäeva ja õppepuhkuse suhtes.”

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411