Teisipäev, september 29, 2015
 

Muusikapäeva külaline tuleb Haapsalust

erakogu
C. Kreegi nim. Haapsalu muusikakooli kammerorkestrit Lehari Kausteli juhatusel võisid hiidlased viimati kuulata suure reede õhtul Kärdlas. Olin kuulajate hulgas. Läksin, et näha, kuidas Haapsalu lapsed mängivad. Kes on aga viibinud kontserdil, mille lõppedes ei tihka õieti plaksutada ega hingatagi, siis teadku, et just säärase elamuse osaliseks sain. Muusika oli kõnetanud kuulaja hinge…
Haapsalu muusikakool tähistas läinud sügisel 60. sünnipäeva, kammerorkester on tegutsenud paarkümmend aastat. Kooli kauaaegne direktor Andres Kase osaleb orkestris kontrabassimängijana. Kontsertmeister on kogemustega ja pühendunud viiuliõpetaja ja interpreet Taimi Kopli. Kammerorkestri töö koordinaator ja ühtlasi keelpillimängijate suvekursuste korraldaja on viiuli- ja tšelloõpetaja Ingrid Arro. Kollektiivi dirigent ja produtsent Lehari Kaustel
on öelnud: “Sünergia on see, mis aitab võimatul saada võimalikuks ja enneolematul saada reaalsuseks. Järjepidevus, sihikindlus ja töökus toovad ka võimatud asjad maa peale. Kunagi ei maksa loovust piirata. Parimad lahendused sünnivad koostöös.”
Pärast Kärdla kontserti tegi Ingrid Arro Emmaste viiuliõpilastele ettepaneku osaleda Vormsi suvekursusel. Mõte sai teoks. Neli viiuliõpilast Emmastest said esmakordselt võimaluse osaleda orkestriproovides ja suhelda teiste omaealiste pilliõppuritega. Koos andsime kontserdi Vormsi rahvamajas ja Haapsalu kuursaalis.
Seal sündis ka idee saada Hiiumaal kokku rahvusvahelisel muusikapäeval. Küllakutse on vastu võetud ja ootame põnevusega 1. oktoobrit. Esimene kontsert algab kell 13.10 Emmaste põhikooli saalis, teine Suuremõisa spordihoones kell 15. Kontserdid on tasuta ning kõik, kel võimalik, on oodatud muusikalisest külakostist osa saama!
Toredat muusikapäeva!

Helje Ugam
Emmaste põhikooli
viiuli- ja muusikaõpetaja

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411