Teisipäev, september 8, 2015
 

Muusikakoolidel kahe peale uus klaveriõpetaja

Helja Kaptein
Haapsalust pärit Olesja Voronjuk (26), kes aasta tagasi sai Eesti muusika- ja teatriakadeemia magistrikraadi klaveri erialal, tuli Hiiu saarele muusikaõpetajaks.
Aastaid on nii Kärdla kui Käina muusikakool tundnud puudust klaveriõpetajatest, sest õppidasoovijaid on saarel rohkem kui õpetajatel tunde pakkuda. Uus õppeaasta tõi meeldiva uudise – meil on noor ja haritud õpetaja, kelle põhieriala interpreet, lisaeriala klaveriõpetaja.
Eesti muusika- ja teatriakadeemia õpingute ajal töötas Voronjuk viis aastat Võrumaal Antslas klaveri­õpetajana. Pärast eriala omandamist sõitis ta aastaks Inglismaale. “Koormus oli olnud nii suur, et enam ei jaksanud, pidin aja maha võtma,” selgitas ta.
Voronjuk rääkis, et sel ajal jõudiski temani jutt, et Hiiumaale otsitakse klaveri­õpetajat. “Minu ammune unistus oli elada mere ääres ja siin on merd nii palju kui hing soovib,” ütles ta.
Ta teadis, et saare rannajoone pikkus on 365 km, kuid enne eelmist kevadet polnud ta kordagi Hiiumaal käinud, kuigi Haapsalust pole ju kauge tulla: “Juhtus nii, et teed ei toonud mind siia.”
Voronjuk ütles, et teda on saarel väga meeldivalt vastu võetud – kui ta augusti viimastel päevadel saarele saabus, oli kõik korraldatud ja teda juba oodati.
“Olen värske ja puhanud ning ootan tööleasumist,” kinnitas Voronjuk, kelle esimene ülesastumine siin oli Kärdla muusikakooli ava­aktusel. “Usun, et neid esinemisi tuleb juurde, kuigi mulle meeldib ansamblis rohkem esineda – üksinda laval olles natuke pabistan.”
Õpetama hakkab Voronjuk nii Käina huvikoolis kui Kärdla muusikakoolis ja vastu võtab nii palju õpilasi kui on soovijaid. Põhitöökoht ja elamine on tal siiski Käinas.
Käina huvi- ja kultuurikeskuse direktor Ly Meldorf rääkis, et avaldusi võeti vastu reedeni ja kohad on praeguseks täis.
Tänavu on Käina huvikoolis 12 klaveriõpilast, kes kõik asuvad õppima Olesja Voronjuki käe all. Lisaks juhendab ta kolme soololaulu õpilast, kes käivad huviringis.
Kärdla muusikakooli direktor Arvo Haasma ütles, et klaveriõppesse soovijaid on neil alati kõige rohkem, seetõttu on uuest õpetajast palju abi.
“Lisaks pianisti- ja pedagoogidiplomile on tal ka aukartustäratav kogemus laste õpetamisel,” tunnustas Haasma.
Kärdla muusikakoolis asub Olesja Voronjuk tööle osakoormusega, täiteks nii klaveriõpetaja kui ka kontsertmeistrina.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411