Reede, september 11, 2015
 

MTÜ Hiiu Tuul kutsub liituma

Eraisikud Inge Talts ja Lembit Vainumäe asutasid Hiiumaa keskkonna kaitseks mittetulundusühingu Hiiu Tuul ja kutsuvad ühinguga liituma.
Kolmapäeval, 2. septembril allkirjastasid osapooled Kärdlas MTÜ asutamislepingu, 9. septembrist on see kantud äriregistrisse. Asutamiskoosolekul otsustati, et kõiki kuu aja jooksul, st 2. oktoobrini ühinguga liitunuid loetakse asutajaliikmeteks.
“Kutsume sarnaste eesmärkidega inimesi meiega liituma ja ootame ühingu tegevuseks toetust,” ütles MTÜ juhatuse liige Inge Talts. Avalduse liitumaks MTÜga Hiiu Tuul saab kirjutades meilil hiiutuul@gmail.com
Ühingu tegevuse toetuseks saab teha annetusi Kärdlas Pildikojas asuvasse korjanduspurki või arveldusarvele EE342200221062714498.
MTÜ asutajad on seadnud eesmärgiks Hiiumaa ja sellega piirneva mereala looduse ning keskkonna kaitsmise, hoidmise ja taastamise.
MTÜ Hiiu Tuul sedastab põhikirjas, et oma tegevuses lähtutakse põhimõttest, et (tehno)rajatised, mis muudavad loodusliku ja kauni elukeskkonna ilmet, näiteks suured tuulegeneraatorid ja nendega seotud ehitised, ei ole aktsepteeritavad, hoolimata võimalikust kommertstulust.
Ühing kavatseb oma põhikirjaliste eesmärkide saavutamiseks osaleda planeeringute ja arengudokumentide väljatöötamisel, et need vastaksid kogukonna huvidele ja ühingu põhimõtetele; koguda ja avalikustada teaduspõhist ja argumenteeritud keskkonnaalast teavet; propageerida ja toetada loodusthoidvat, Hiiumaale omast ja kohalikku elukeskkonda arvestavat majandust, korraldada vastavaid üritusi ja koolitusi ning kaitsta oma liikmete keskkonna­alaseid huve.
Samuti lubab ühing põhikirjas väärtustada Hiiumaale ja selle merealadele omast loodusliku koosluse mitmekülgsust ja terviklikkust, mis on unikaalne kogu maailmas.
Loodud ühing plaanib osaleda planeeringute ja arengudokumentide väljatöötamisel, rääkida kaasa kogukonna huvide ja ühingu põhimõtte kajastamise nimel neis dokumentides. Samuti koguda ja avalikustada teaduspõhist ja argumenteeritud keskkonnaalast teavet ning kaitsta oma liikmete keskkonnaalaseid huve.

 

Sildid:

Kommentaarid: 1

(kommenteerimine on suletud)

 
  • Silvi

    Tänud Teile, liitun.

     
     
     
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411