Reede, september 18, 2015
 

Metsa eksimine lõppes õnnelikult

SEDA BULGAKOVA
Politseinike ja neile appi rutanud vabatahtlike abiga aidati metsast välja eksinud naine ja tema koer.
Hiiumaal suvepuhkust veetnud moskvalanna Seda oli sel päikselisel augustikuu päeval Tahkuna metsas jalutamas nagu tavaliselt. Truu kaaslane, šnautseriverd Zosja kaasas, kõndisid nad ringi tuttavatel metsaradadel, mõttes minna Malvaste kabelit vaatama.
Äkki sattusid nad majapidamise juurde, mida varem polnud märganud. Tervitanud pererahvast ja vahetanud paar sõna, muutis Seda suunda, et mööduda võõrast õuest ja eramaa-sildist. Tagantjärele arvab naine, et need kaks kõrvalepõiget, esiteks kogemata võõrasse õue pöörates ja siis seda vältides, ta eksiteele viisidki. Kuid tol hetkel ei saanud ta sellest veel aru.
Kabelit leidmata mõnda aega veel jalutanud, otsustas ta koduteele asuda, kuid avastas, et kõik tuttavad teed on kadunud. Seda helistas heale tuttavale Masha Peicaud´le ja küsis, kas too oskaks öelda, mis ilmakaarde jääb sel kellaajal päike ja kuidas selle järgi koduteed leida. Peicaud, kes sel hetkel läbis lennuvälja turvakontrolli, vastata ei osanud, kuid ulatas telefoni turvakontrolli teinud patrullpolitseinikule Lydia Minajevale.
Eksinu: olin täiesti rahulik
“Ma olin täiesti rahulik ega osanud arvata, et selles, et ma otsekohe koduteed ei leia, võiks olla ka midagi murettekitavat,” meenutas Seda.
Kuid Lydia Minajeva suhtus juhtunusse tõsiselt, palus Sedal paigalt mitte liikuda ja helistada telefonil 112, et päästekeskus saaks ta telefoni asukoha positsioneerida. Seda tegi nagu kästud ja pühapäeval, 30. augustil kell 18.05 sai politsei teate, et Malvaste metsa on eksinud 1945. aastal sündinud naisterahvas.
Metsakvartal, kus Seda asus, tehti kähku kindlaks.
Kvartalit, kus ta asub, teadis ka Seda ise, kuid kus täpsemalt, ei õnnestunud positsioneerimisega kindlaks teha. Selgituseks, et kvartali keskmine suurus on 30–40 hektarit.
Seda seisis ja ootas otsijaid, pidevalt võttis Lydia Minajeva temaga ühendust ja küsis, kas ta kuuleb autosignaali, kuid Seda ei kuulnud midagi.
Aeg möödus ja Sedal, kes päraslõunasele jalutuskäigule oli tulnud kerges rõivis, hakkas jahe. Zosja, kes alles äsja oli läbinud ravimikuuri ja üsna nõrk, oleks juua tahtnud, kuid vett kaasas polnud ja mättalt korjatud mustikatest polnud eriti abi.
Lisajõud tulid kutsumata
Seda ütles Lydia Minajevale, et ta ei taha enam paigal seista ning püüab loojuva päikese järgi enda asukohta oletada ja koduteed leida. Ta valis teeraja ja hakkas minema, kuid taipas peagi, et tee viib sohu ning pöördus tagasi. Õhtu aga sõudis aina lähemale.
Seda rääkis, et tänu Lydia Minajeva kõnedele polnud tal siiski hetkekski hirmu, et ta võiks ööseks metsa jääda.
Otsijate hääled ikka veel temani ei jõudnud. Ja ometi oli Malvaste metsas sireeni andmas juba kolm autot politseinikega.
Siis liitusid politseinikega juhuslikult Malvastes olnud ATV omanikud Jaanus ja
Jaagup Jesmin, kes sõitsid ATVdega metsaradadele, kuhu autod ei pääse.
Lõpuks, üsna viimasel minutil enne telefoniaku tühjenemist, kuulis Seda ATVde mürinat ning Jaagup ja Jaanus Jesmin kuulsid naise hüüdeid. Politsei selle päeva tegemistesse läks kirja, et kella 20.08 ajal eksinud naisterahvas leiti.
Jaanus Jesmin selgitas, et Seda oli teed otsides läinud Malvaste karjäärist mööda, vana Ristimäe prügila poole. Üsna kaugele suvekodust, mis asub Tahkuna tuletorni lähistel.
Seda ütles, et on väga tänulik kõigile politseinikele ja otsijaile, kes ta metsast üles leidsid. “Ma ei osanud arvata, et olukord nii tõsine on, aga politseinikud ütlesid, et veel kümme minutit ja nad oleks pidanud välja kutsuma päästekopteri,” rääkis Seda.
Kärdla politseijaoskonna patrulltalituse juht Moonika Raudsepp ütles Hiiu Lehele, et selle juhtumi juures oli väga positiivne, et metsa eksinul oli kaasas laetud mobiiltelefon, mille vahendusel sai isikuga sidet pidada ja tema asukohta määratleda. Ta tänas kõiki, kes politsei otsingutele appi tulid: Jaagup Jesmin, Jaanus Jesmin, Alari Maidla, Ülo Käär ja Mark-Herman Ilumets. “Suur tänu neile politsei poolt abi eest!” ütles Moonika Raudsepp.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411