Teisipäev, september 8, 2015
 

Merepäästjad saavad varustust

Hiiumaa vabatahtlik merepääste selts sai 150 000 eurot toetust Interreg programmist “Väikesadamate mereturvalisuse arendamine Balti mere regioonis”.
Ka Wiima on kavas ära osta.
Hiiumaa vabatahtliku merepääste seltsi eestvedaja Martin Kagadze rääkis, et nüüd saavad nad oluliselt oma varustust täiendada. “Siiani oli meil vaid kolm komplekti isikukaitsevarustust pinnaltpäästmiseks,” rääkis Kagadze.
Projekti toel soetatakse nüüd RIB-tüüpi päästepaadid, navigatsiooniseadmeid, väikevahendeid, info- ja teavitustahvlid ning isikukaitsevarustust. “Oluliselt paraneb Hiiumaa vabatahtlik päästevõimekus ja Hiiu saare kogukonna mereturvalisus,” kinnitas Kagadze.
Projekti juhtivpartner on Hiiu vald ja üle Eesti on sellesse haaratud kuus sadamat, Hiiumaalt Kärdla ja Kõrgessaare.
Wiima ostetakse kindlasti
Jätkuvalt on kavas ka suurema päästelaeva soetamine. Jyväsküla päästjatelt tahavad meie merepäästjad ära osta seal tööta seisva, kuid muidu töökorras päästelaeva Wiima.
“Wiima ostame kindlasti, kuna selle aluse autonoomsus on kordades suurem, kui väiksematel RIB-tüüpi päästepaatidel. Samuti on Wiima, erinevalt teistest alustest, kinnise roolimajaga,” selgitas Kagadze.
Laeva ostu toetab siseministeerium tingimuslikult 9000 euroga. Siseministeerium annab omapoolse toetuse vaid juhul, kui ülejäänud puuduoleva summa suudavada vabatahtlikud ise hankida. “Töö sellel rindel käib ja loodetavasti edukalt,” selgitas Kagadze.
Hiiumaa omavalitsused juba panustasid 4000 eurot. Puuduoleva 5000 eurot loodavad vabatahtlikud päästjad saada kogukondliku turvalisuse tänavusest väikeprojektide toetusprogrammist, mis avanes eile. Annetusi Wiima soetamiseks kogunes täpselt 1425 eurot, toetajaid oli kokku 13.
Ka aluse Soomest Hiiumaale transportimiseks kulub ligi 2000 eurot. “Loodame ka selle summa kuidagi hankida,” oli Martin Kagadze lootusrikas.
Wiima saaksid meie merepäästjad endale 19 000 euro eest. Seltsi liikmed on juba kokku saanud 1000 eurot ja soomlastele käsiraha ära maksnud.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411