Teisipäev, september 8, 2015
 

Meedikud hoidsid kallist aega kokku

Harda Roosna | Hiiu Leht
Hiiu saarel resideeruvad arstid ja apteekrid said telesilla kaudu osaleda konverentsil, mis toimus Nordea kontserdimajas.
Videokonverentsi võimalustega on saare meditsiinitöötajad tuttavad varasemastki ja see on nende seas üpris populaarne. Nii oli reedel Tuuru majas toimunud ülekandel kohal 25 meedikut.
Laitmatult toiminud telesilla ehitas maavalitsuse ja Hiiumaa haigla arvutispetsialist Tõnis Aljas. Tikerpuu tunnustas Aljase teeneid, kes väga täpse, kuid märkamatu abimehena on meie meedikutele taganud suurepärase enesetäiendamise võimaluse.
Videokonverentsi seadmed soetas SA Tuuru Leaderi programmi toel, projekti omaosaluse maksis Hiiu maavalitsus.
Võimalus kokku saada
Kärdla perearst Lia Prigoda rääkis, et koolitustel tuleb käia, sest arstidele on ette kirjutatud kui palju koolituspunkte peavad nad aasta jooksul koguma. Reedese koolituse läbinud meditsiinitöötajad said kõik ka vastava tunnistuse.
Prigoda sõnul on koolitusel osalemine üle telesilla arstide jaoks väga suur aja kokkuhoid. “Kui minna koolitusele näiteks Tallinna, tuleks juba eelmisel õhtul teele asuda, et õigeks ajaks kohal olla,” tõi Prigoda näite.
Teise väärtusliku asjana nimetas ta arstide kokkusaamist: “Me kõik ju töötame iga päev ja niisugusteks kokkusaamisteks pole aega.” Nüüd aga oli lõunasöögi ja kohvipauside ajal mahti ka vestlusteks.
Hiiumaa poole koordinaator Vilma Tikerpuu ütles, et videokonverentsi vaatas 25 meditsiinitöötajat, osa läks ka Tallinna kohale. “Pluss on see, et meie arstid-apteekrid ei pea sõitma, vaid saavad koolituse läbida kohapeal,” rääkis Tikerpuu. “Konverentsi avamisel teatati, et osa delegaate on Hiiumaal ja meie arstid lehvitasid neile ja nemad meile – tekkis tõeline kohaloleku tunne,” vahendas ta.
Korraldajate poolelt oli kohal OÜ GlaxoSmithKline Eesti (GSK) tootejuht Krista Käit. Tikerpuu märkis, et videokoolitusi on tehtud juba viiel korral, GSK Teaduskooli korraldajate jaoks oli telekonverents esmakordne.
“See, et meie meditsiinitöötajad on hästi altid koolitustel osalema, on hästi tore,” lisas ta.
Neli teemat
Reedel Nordea kontserdi­majas toimunud üle 400 osalejaga GSK Teaduskooli konverents algas kell 10 ja kestis neli tundi.
Koolitusel käsitlesid tippspetsialistid nelja olulist teemat. “HIV ravi kui ennetus – kõik algab testimisest” – sel teemal jagasid teadmisi dr Helen Mülle ja PhD Rein Sikut.
Teemal “Antibiootikumireistentsus – mitte ainult meditsiini probleem” rääkis professor Tanel Tenson Tartu Ülikoolist.
Ukraina lastehalvatusejuhtumite taustal vägagi päevakohaselt mõjuval teemal “Kaitse ennast ja oma last – esimesi samme on vaktsineerimine” rääkis dr Kai Zilmer Lääne-Tallinna keskhaigla nakkuskliinikust.
Nõustamisest KOKi ehk progresseruva kroonilise obstruktiivse kopsuhaiguse puhul rääkis dr Pille Mukk Põhja-Eesti regionaalhaiglast.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411