Reede, september 4, 2015
 

Maavanem tegi ettepaneku desinfitseerida metsamasinaid

Hiiu maavanem Riho Rahuoja tegi, pärast konsulteerimist veterinaar- ja toidu­ameti peadirektori Ago Pärteli ja keskkonnaameti peadirektori Andres Onemariga, keskkonnaministeeriumile ettepaneku kehtestada nõue, et metsatöömasinate ja -veokite sisenemisel saartele oleks nende desinfitseerimine katku levikuohu perioodil kohustuslik.
“Meile teadaolevalt on just selle abinõuga oluliselt vähendatud katku levimisvõimalust Lätis,” ütles maavanem.
Hiiumaa veterinaarkeskuse juhataja Jüri Lauter ütles Hiiu Lehele, et desomatte sadamatesse tõenäoliselt üles ei seata. Põhjuseks, et desomattidega saab desinfitseerida vaid autorataste kummimustrit, aga katku edasikandmiseks on vaja kanda edasi nakatunud bioloogilist materjali, kasvõi väljaheite kujul. Samuti ei ulatu desomati mõju auto rattakoobastesse, pagasis olevatele jalatsiteni jne. “Lisaks mõjuvad kõik desoained kummi- ning metallipindadele kahjulikult: see paneb paljud autojuhid neid matte vältima,” oletas Lauter.
Seoses sigade Aafrika katku levikuga Eestis moodustas Hiiu maavanem 31. augustil maakondliku loomatauditõrje komisjoni. Komisjoni kuulub 11 liiget ja seda juhib Hiiumaa veterinaarkeskuse juhataja Jüri Lauter.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411