Reede, september 4, 2015
 

Linkovi tool kõikus, Valk taandus, Rannast jätkab

Valimisliit Üks Hiiumaa ettepanekul kaaluti nii vallavolikogu esimehe Jaanus Valgu kui ka vallavanema Georg Linkovi tagasiastumist, kuna allasutuste ühtse juhtimise alla viimiseks kasutatud meetodid tekitasid kogukonnas vastuseisu.

Volikogu esimees Jaanus Valk taandus ja asub täitma abivallavanema kohuseid Kõrgessaares. Volikogu uue juhi kandidaadiks seatakse üles Margit Kagadze kandidatuur valimisliidust Üks Hiiumaa.

Vallavanemana jätkab Georg Linkov, kes lubas, et arvestab vallavolikogu otsuste elluviimisel senisest enam demokraatliku juhtimise põhimõtteid.

Täna välja saadetud ning VL Üks Hiiumaa fraktsiooni esinaise Aili Küttimi ja IRL fraktsiooni esinaise Annely Veevo allkirjastatud pressiteates märgitakse, et Hiiu vallavolikogu koalitsioon tunnistas valla juhtimisel tehtud vigu.

Täna toimunud volikogu koalitsiooni nõupidamisel leiti, et valla koolivõrgu muudatuste ellukutsumisel tuleb aeg maha võtta ja Lauka põhikooli direktor Märt Rannast saab tööd jätkata.

Võimukoalitsioon andis lubaduse olla järgnevate otsuste tegemisel avatumad, kaasata otsuseid puudutavad huvirühmi ja seista senisest tugevamini Kõrgessaare piirkonna eest.

IRLi ja VL Üks Hiiumaa koalitsioon leppis kokku, et jätkatakse sama koalitsiooniga ning kolaitsioonipartnerid töötavad selle nimel, et taastada Hiiu vallas kodurahu.

HARDA ROOSNA

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411