Teisipäev, september 1, 2015
 

Lennujaama buss väljub varem

Maasekretär Piret Sedrik teatas, et lennuühendus Kärdla–Tallinna liinil, mida teenindab lennufirma Avies, on alates aprillist olnud stabiilne. Maikuust on toimunud kõik lennud, seganud ei ole ka ilm. Aasta esimese seitsme kuuga on toimunud 330 reisi ja lennuühenduse võimalust on kasutanud 4024 reisijat. Mullu olid vastavad arvud 270 ja 4307.
Sedrik teatas, et alates 1. septembrist on Kärdlast lennujaama viiva bussi väljumisaeg 5 minutit varasem. Muudatust põhjendas ta vajadusega muuta lendudele registreerimise sujuvamaks. “Reisi laabumiseks on oluline, et reisija jõuaks ennast lennujaamas õigeaegselt lennule vormistada. Tallinna lennujaamas peab olema registreerimine tehtud vähemalt 30 minutit enne reisi väljumist, Kärdla lennujaamas 20 minutit enne,” selgitas Sedrik.
Seega hakkab buss väljuma 35 minutit enne lennuki väljumist, E–R Kärdla bussijaamast kell 7.05 ja 16.55,
L kell 9.40 ja P kell 16.55. Liini teenindab GoBus.

 

Sildid:

Kommentaarid: 1

(kommenteerimine on suletud)

 
 • Volli͈

  Kõiki asju tuleb vaadata taustsüsteemist lähtuvalt.

  Hiiumaal on lennuväli, Saaremaal on lennuväli. Hiiumaal on ühistranspordiühendus maakonnakeskuse ja lennuvälja vahel, Saaremaal on ühistranspordiühendus maakonnakeskuse ja lennuvälja vahel.

  Üsna sarnane olukord nõnda kaugelt vaadates.

  Tegelik olukord on aga hoopis teistsugune. Hiiumaal ongi eraldi ühitranspordi bussiliin maakonnakeskuse ja lennujaama vahel ning buss sõidav vastavalt lennukile. Saaremaal seevastu on Kuressaare lennujaam lihtsalt üks linnaliini bussipeatus ja buss peatub ning sõidab sealt välja vastavalt fikseeritud liinigraafikule. Kas lennuk maandus või välja lendab, seda Kuressaares ei saa arvestada, sest sama buss on üldises Kuressaare ühistranspordisüsteemis.

  Ma tean paljusid inimesi, kes Kuressaare ja Tallinna vahel liiklemiseks lennukit kasutavad. Ma ei tea ühtegi inimest, kes lennuki kasutamisel oma plaanides Kuressaare ühistransporti arvestavad.

  Kui hiidlastel asi toimib, siis on kena. Õppida tuleb vigadest, seda kindlasti, aga õppust saab võtta ka asjade toimisest ning toimemehhanismidest tuleb ka aru saada.

  EDU!

   
   
   
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411