Neljapäev, september 3, 2015
 

Lauka kooli toetuseks

Lauka kool on olnud oluline osa meie kogukonnast juba 115 aastat. Põlvkondade kaupa on sealt noori inimesi teele saadetud parimate soovidega. Paljudel meist on selle kooliga tugev isiklik side. See kool ei ole seega pelgalt ühe suvalise valla üks suvaline haridusteenust pakkuv allasutus, vaid meie kogukonna keskuses asuv kogukonna süda ja hing. Selle kooli endised ja praegused õpetajad ning juhid on meile olulised, me hindame neid kõrgelt ja peame neist lugu.
Me mõistame, et Hiiumaal ja Hiiu vallas valitsevad rasked ajad ja elanike väljaränne on viimase paarikümne aasta jooksul olnud katastroofiline, viies ka meie koolist suurema osa lapsi. Tuleval teisipäeval asub Lauka põhikoolis õppima 62 last, mida on kaks korda vähem kui 15 aastat tagasi. Kõige rohkem on korraga Lauka koolis õppinud 190 last.
Me mõistame, et rasked ajad võivad endaga kaasa tuua muutusi, kuid me oleme kogukonnana seisukohal, et need muutused peavad olema põhjalikult läbi arutatud ja põhjendatud. Kuna kool on oluline osa kogukonnast, siis peavad seda puudutavad otsused olema avalikult arutletavad, selged ja läbipaistvad.
Kahjuks oleme pidanud meedia vahendusel olema tunnistajaks käitumisele, mis mitte kuidagi ei lõimu demokraatliku ühiskonna väärtustega. Me ei saa kogukonnana lubada vallavalitsuse poolset toorest ja põhjendamatut käitumist meie kooli, selle õpetajate ega juhtide suhtes. Kuigi õiguslikke suhteid ja vaidlusi lahendavad juristid ja kohtud, ning nende otsuste muutmiseks puudub meil kogukonnana jõud, oleme me väga nördinud asjade praegusest seisust ja tunneme, et meie õiglustunnet on vallavalitsuse toore ja jõhkra käitumisega sügavalt riivatud.
Me soovime avatud ja demokraatlikku ühiskonda, kus ka omavalitsust juhtima valitud on teadlikud oma kohustustest ja vastutusest kogukonna ees, ning me soovime, et ka kogukonna arvamust arvestataks selliste otsuste langetamisel.

Väljavõte Loode-Hiiumaa külade seltsi kutsest
eile koolimajas toimunud ja Lauka kooli toetuseks
korraldatud kogunemisele.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411