Reede, september 11, 2015
 

Kuressaares B7 aastakonverentsil

Läänemere saarte organisatsiooni B7 aastakoosolek keskendus saarte majandusele ja arengustrateegiatele. Saaremaa ettekande esitas Anni Hartikainen, kes tutvustas väikelaevaehituse kompetentsikeskust ja tehnoloogialaborite võimalusi.
Hiiu maavalitsuse arengu- ja plaaneeringuosakonna juhataja Aivi Telvik tutvustas Hiiumaa arengustrateegiat 2020+ ning tõi välja saareelu võimalikud tuleviku­stsenaariumid.
Gotlandi esindaja Bertil Klintbom keskendus oma ettekandes taastuvenergia võimalustele ning tutvustas ideed “Tark saar” (“Smart Island”).
Rügeni saare esindaja Uwe Ahlers tutvustas oma piirkonna regionaalarenguplaane aastateks 2014–2020.
Konverentsile eelnes B7 koordinaatorite ja juhtivgrupi koosolek, millest Hiiumaa esindajana võttis osa Hiiu maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna juhataja Ermo Mäeots. Ta hindas konverentsi tööd kiireks, töiseks ja asjalikuks – vastu võeti 2015/2016 aasta eelarve, otsustati olulised tegevused ja nende toimumisajad ning seda kõike pooleteise tunnise töökoosoleku jooksul. “Ju oli kodus eeltöö kõigil dokumentidega hästi tehtud,” ütles Mäeots. Tema hinnangul olid konverentsil kõlanud ettekanded huvitavad ning taas kord tuli tõdeda, et saarte rõõmudes ja muredes on palju ühist.
Uue B7 harta järgi nimetatakse alates 2015. aastast juhtsaar kaheks aastaks. Seega 2015–2016 kannab seda tiitlit Saaremaa, misjärel läheb see üle Rügenile.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411