Teisipäev, september 15, 2015
 

Külastajaile avatakse kuues tuletorn

WIKIMEDIA.ORG
Aastaid oli ainus külastajaile avatud Eesti vanim, Kõpu tuletorn 2006. aastal andis tollane majandusministeerium Kõrgessaare vallale rendile Tahkuna ja Ristna tuletornid. Samal aastal avati külastajaile Tahkuna, aasta hiljem Ristna tuletorn. 2013. aastast on külastajatele avatud Kihnu ja tänavu suvest Pakri tuletorn.
Äsja andis majandusminister Kristen Michal nõusoleku avada külastajatele ka Ruhnu tuletorn.
1877. aastal ehitatud tuletorn jääb samal ajal ka veeteede ameti kasutusse navigatsioonimärgina meresõiduohutuse tagamiseks. Torni samaaegne külastajatele avamine ei raskenda majandusministeeriumi hinnangul selle kasutamist meresõiduohutuse navigatsioonimärgistusena.
Tuletorn antakse Ruhnu vallale kasutustasu eest, mis on 10 protsenti Ruhnu vallavalitsuse prognoositud piletitulust ehk 500 eurot aastas. Laekuva tasuga kaetakse osa igapäevaseid tuletorniga seotud kulutusi navigatsiooniohutuse tagamiseks nagu hooldus ja remont ning tehnika haldamine.
Algselt oli Ruhnu tuletorn puitkonstruktsiooniga, kuid praegune, väidetavalt Gustave Eiffeli projekteeritud metallist tuletorn hangiti Prantsusmaalt Le Havre’ist ning monteeriti kokku 1877. aastal. Läänemere piirkonnas on see tänapäeval ainus säilinud seda tüüpi majakas.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411