Reede, september 4, 2015
 

Kuhi jätab MMile minemata

Mitmekülgne spordimees Rainer Kuhi täitis Rootsis läbitud triatloni tulemuse põhjal maailmameistrivõistluste (MM) normatiivi. Ta läbis Kalmari Ironmani ajaga 9.28.57 ning see tagas pääsme täispika triatloni MMile M35–39 vanuseklassis.
Kuhi ütles Hiiu Lehe õnnitlusi vastu võttes, et MMile ta ei sõida: “Mul polnud plaanis sel aastal MMile minna,” selgitas Kuhi, kes enda sõnul nii-öelda kogemata kvalifitseerus. “Kuna mul plaani sel aastal polnud, jätan selle võistluse vahele.”
Samas ei välista Kuhi, et ta edaspidi suurvõistlustel osaleda ei võiks: “Kui ma järgnevatel aastatel soovin MMile minna, pean uuesti kvalifitseeruma, aga loodan, et suudan seda ka edaspidi.”
Kokku said pääsme Ironmanile kuus Eesti raudmeest.
Tänavune Hawaii Ironman toimub 10. oktoobril Kona saarel Hawaii saarestikus.
Triatlon on spordiala, mis koosneb kolmest üksteisele vahetult järgnevast vastupidavusalast: ujumine avaveekogus, jalgrattasõit ja jooks. Distantside pikkused ulatuvad mõnesajameetristest lastevõistlustest kuni täispika, nn raudmehe ehk ironman triatlonini.
Kuhi täitis normi täispika triatloni arvestuses: 3,8 km ujumises, 180 km rattasõidus ning 42,2 km jooksus. Ka kiiremad kulutavad selle läbimiseks kaheksa ja enam tundi. Standard- ehk olümpiadistants on lühem. Ujuda tuleb 1,5 km, rattaga läbida 40 km ja joosta 10 km. Sel distantsil võisteldakse tiitlivõistlustel ja maailmakarika etappidel.

Hergo Tasuja

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411