Teisipäev, september 1, 2015
 

Kiri kutsus esile kriisi

Hiiu vallavanema Georg Linkovi kiri Lauka põhikooli direktorile Märt Rannastile, milles ta keelas koolijuhil aktust ette valmistamast ja kooliaasta alguse kõnet pidamast, vallandas ägeda reaktsiooni.
Hiiumaa õpetajate kokkusaamisel, kus maavanem tervitas Rannastit personaalselt, sai koolijuht marulise toetusaplausi osaliseks.
Kihama läks ka muidu nii üksmeelselt hääletavas Hiiu valla võimukoalitsioonis. Eile toimus koalitsiooni nõupidamine, mille algatas Üks Hiiumaa fraktsioon. Milline oli kohtumise tulemus, polnud lehe trükkimineku ajaks veel teada, kuid valimisliidu Üks Hiiumaa liige Üllar Metsand teatas Facebookis avalikult, et astub protestiks valimisliidust välja.
Ärev olukord sundis lõpuks sõna võtma ja leheveergudel selgitusi jagama ka Hiiu vallavanema, kuid selles pole ühtki selgitust, miks sellises toonis kiri koolijuhile saadeti. Ka vabandust mitte.
Loode-Hiiumaa külade selts kutsus rahva eile õhtuks Lauka koolimajja koolile toetust avaldama ja osalema kogukondlikus arutelus. Lauka koolimajas toimunud arutelu algatas seltsi juhatus, kes kutsus maakonna külaseltse toetusaktsiooniga ühinema.
Elav arutelu toimus ka Facebooki grupis Hiiumaa Heaks, kus Hiiu Lehes avaldatud selleteemaline artikkel kogus kolme päevaga 133 kommentaari.
Toimetuse meelest on hea, et inimesed pole ükskõiksed ja kodanikuühiskond ei lase poliitikutel soleerida ja vajadusel sekkuvad.
1. september 2015

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411