Teisipäev, september 22, 2015
 

Kärdlasse rajatakse õlletehast

Kadi Kiiver | Hiiu Leht
OÜ Hiiumaa Pruulikoda rajab Kärdlasse Vabaduse tänavale õlletehas-restorani, kus esimene proovipartii õlut peaks valmima juba veebruaris.
Punane telliskivimaja Kärdlas Vabaduse tänav 15, kus viimati tegutses pesumaja, ent aegu varem ka pubi Adramadrus ja viinapood, saab uue funktsiooni. OÜ Hiiumaa Pruulikoda tellimusel algasid seal tänavu 10. augustil tööd maja ümberehituseks õlletehas-restoraniks.
Ettevõtte tegevjuht Rain Annusvere rääkis lehele, et õlletehase käivitamiseks vajalikud ehitustööd lõpevad detsembris. Järgneb seadmete installeerimine ja esimene proovipartii õlut valmib Kärdla õlletehases 2016. a veebruari esimeses pooles. Annusvere sõnul avatakse samal aastal ka restoran.
“Idee on ehitada õlletehas, kus valmib õlu, mille maitseomaduste arengut reguleerib hiidlane ise ja kuna õllesõber soovib ka kohapeal kõige värskemat toodangut mekkida, loob see viljaka pinnase õlletehase oma restorani seemnele,” põhjendas Annusvere valitud unikaalset äriformaati.
Eesti tuntuim ja seni ainus restoran-õlletehas Beer House asub Tallinna vanalinnas Dunkri 5, kus see avati 2002. aasta 26. juulil. “Juba 13 aasta vältel oleme jäänud ainsaks restoraniks, mis toodab parimate humalate ja linnaste sortidest seitset liiki tõelist elusat õlut!,” kuulutab ettevõte oma kodulehel.
Hiidlastele oma
OÜl Hiiumaa Pruulikoda on õlletootmine alles käivitamisel ehk praegu ei toimu tootmist kusagil mujal. “Me ei võtnud seda riski, et hakata mujal õlut valmistama, sest täpselt sama õlut ei ole võimalik hiljem tehases teha,” selgitas tegevjuht Rain Annusvere.
Ta rääkis, et Kärdla tehast tulevad käivitama ja retsepte koostama hinnatud õllemeistrid Euroopast. Samas asutatakse ka õlleklubi, kuhu on liikmeteks oodatud kohalikud õllearmastajad, kelle abil kohendada retsepte vastavalt hiidlaste maitsetunnetusele.
Rajatavas õlletehases on võimalik valmistada kõiki õlletüüpe. “Pakume Eestis levinud ale-tüüpi [pinnakääritusmeetodil valmistatud – toim] õllede kõrvale uusi maitseid, teeme n-ö joogiõlut ehk laagriõlut ja ei unusta ka nisuõllest lugupidavaid inimesi,” avas Annusvere tootmisplaane.
Ta viitas, et juba praegu võivad nendega ühendust võtta huvilised, kes usuvad, et just temast võiks saada Kärdla tehase kohalik õllemeister. Meistri väljakoolitamine toimub käivitamisprotsessi käigus kohapeal.
Põllumehed kaasa
Tegevjuhi sõnul on OÜ Hiiumaa Pruulikoda tuleviku­visioon jätkata 1850. a alustatud Hiiumaa tööstusliku õlle valmistamise traditsioone ning teha seda kaua ja kvaliteetselt. Ideaalis võiks tehases vajaminev tooraine tulla kohalikult põllumehelt.
Eesti maaülikooli tehnikainstituudi tudeng Marko Kanarbik tegi tänavu bakalaureusetöö teemal “Pruulikoja asutamine Hiiumaale Hiiu valda”. Töö eesmärgiks oli OÜ Hiiumaa Pruulikoda tootearendusprojekti eeluuring, kus rõhuasetus oli õige tehnoloogia valikul ja põhjendusel.
Lisaks uuris Kanarbik Hiiumaa teraviljakasvatust, et teada saada, kas kohalikku teraviljatootjat on võimalik ettevõtmisesse kaasata. Ta jõudis järelduseni, et mullastikku ja kliimatingimusi arvestades on see võimalik, kuid vajalik on vähendada niiskusesisaldust mullas.
Marko Kanarbiku andmetel oli mullu Hiiumaal seitse põhilist teraviljakasvatajat, kellest kuus osales tema uuringus. Nad katsid 75 protsenti kogu teravilja kasvupinnast ja kasvatasid valdavalt suviteravilja. Kaks tootjat kasvatasid ka õlleotra, neist üks 40 hektaril ja sai saagikuseks 3300 kg/ha.
Koostööst pruulikojaga oli huvitatud 66 protsenti uuringus osalenud Hiiumaa teraviljakasvatajatest.
OÜ Hiiumaa Pruulikoda on väikeõlletootja, kelle aastane kogutoodang ei või ületada 3000 hektoliitrit. Marko Kanarbiku andmetel hakkab ettevõte kasutama Slovakkia ettevõtte PSS Svisnik pruulimissüsteemi ja pruulikoja tootlikkus on 1000 liitrit päevas, kui tootmine toimub kuuel päeval nädalas.
OÜ Hiiumaa Pruulikoda registreeriti äriregistris tänavu 8. jaanuaril, ettevõtte juhatusse kuuluvad Kristhel Pink, Svetlana Pchelnikova ja Tarvi Pink. Õlletehas-restorani ehituse peatöövõtja on OÜ Haasoja ja projektijuht Uko Oja.
Praegu toodab Hiiumaal õlut müügiks OÜ Mainegrupp Hiiu Õlle Koda Kassaris.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411