Teisipäev, september 1, 2015
 

Järgmine kooli­rahu Kärdlas­

Tänavu kuulutatakse koolirahu välja pidulikul aktusel Türi lauluväljakul 1. septembril kell 12. Järgmisel aastal on Kärdla linna kord.
Koolirahu programm on Eestis ringi rännanud juba 16 aastat. Eelmise aasta tarkusepäeval hõisati Viljandis “Üheskoos!”, aasta varem Kuressaares “Koos on kena!”, algaval õppeaastal kutsub Türi vald kõiki mõtlema ja tegutsema teemal “Üheskasvamine”. See, mida tuleval aastal Kärdlas hüütakse, pole veel teada.
Programmi eesmärgiks on saavutada üheskoos suurte ja väikestega, noorte ja vanadega turvaline ning sõbralik koolikeskkond. Koolirahu programm toetab kooli enese initsiatiivi koolikeskkonnast tulenevate probleemide lahendamisel, propageerides rõõmsameelset ja turvalist koolikeskkonda, kus kõigil on meeldiv olla.
Avaaktusel allkirjastavad koolirahu aasta lepingu
haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi, MTÜ T.O.R.E tegevjuht Kristel Päll, lastekaitse liidu president Loone Ots, Eesti õpilasesinduste liidu juhataja Aron-Antti
Vaino, Türi vallavanem Pipi-Liis Siemann ja kõik Türi vallas tegutsevate koolide juhid. Koolirahu lepingu sõlmivad ka kõigi Türi valla koolide õpetajad ja õpilased järgmistel päevadel oma koolides. Kõik Eesti koolid saavad samuti sõlmida koolirahu lepingu oma õppeasutuses, laadides lepingu alla veebist: koolirahu.lastekaitseliit.ee
Koolirahu lepingu tekst: “Soovides, et 2015/2016 õppeaastal valitseks Eesti koolides töine ja sõbralik meeleolu ning õpilaste ja õpetajate koostöö tugineks teineteise mõistmisele ja usaldusele, lepime kokku järgnevas: Märkame, kuulame ja tunnustame üksteist. Oleme sallivad, hoiame kokku ja aitame üksteist. Hoidume vägivallast ja meelemürkidest – kool peab olema turvaline ja mõnus paik! Teeme koostööd ja osaleme aktiivselt koolielus. Armastame õppimist ja õpetamist!”

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411